Carlson: Bitcoin çoğundan daha güvenli bir varlık

Carlson: Bitcoin çoğundan daha güvenli bir varlık
  • 06 Mart 2020

CoinDesk köşe yazarı ve kar amacı gütmeyen bir araştırma kuruluşu olan Open Money Initiative'in kurucu ortağı Jill Carlson; “İnsanlar yüksek risk toleransına sahip olduğum için Bitcoin aldığımı düşünüyor. Aslında Bitcoin’e yatırım yaptım çünkü en kötü senaryolar için düşük risk toleransına sahibim” dedi.

BU TESİS HER GÜN 50 BİN DOLAR BİTCOİN ÜRETİYOR… TIKLAYIN

Carlson, makalesine şöyle devam etti:

"Bitcoin genellikle riskli bir varlık olarak lanse edilir. Yaklaşık on yıldır var olan Bitcoin, kitleler tarafından yeterince anlaşılmamıştır. Bu bir deney ve başarısız olabilir. Bütün bu iddialar doğru da olabilir. Birçok yönden Bitcoin'in risk profili yeni kurulan bir şirkete benzemektedir. Bitcoin, hayal kırıklığı ile aydınlanma arasında asılı duruyor gibi görünüyor. Bu, çoğu insanın kripto para birimi fikrini çılgınca görmeye devam ettiği anlamına gelir. Bu bir kumar.

BITCOIN'İN ANLAŞILMASI VE GÜVENLİ BİR LİMAN OLARAK GÖRÜLMESİNİN YOLU EĞİTİMDEN GEÇİYOR

Bu dinamikler, yatırımcıların Bitcoin'i genellikle bir risk varlığı olarak gördüğü anlamına gelir. Bu bağlamda BTC; aşırı hızlı büyüyen hisseler, yüksek getirili tahviller, yüksek betalı ETF'ler, risk sermayesi yatırımları ve gelişmekte olan piyasalarla aynı kategoriye girmektedir.

Piyasaların genel olarak iki modu vardır: Risk iştahı kapalı ve risk iştahı açık... Risk iştahı açık olduğunda risk varlıklar güvenli ortamlardan daha iyi performans gösterir. Piyasalarda risk iştahı kapandığında ise yatırımcılar riskli pozisyonlarından çıkıp altın, hazine bonosu ve nakit gibi güvenli liman varlıklarına yönelir.

Bir finansal ürünün bir risk varlığı mı yoksa güvenli bir liman mı olduğu bir dizi özelliğe bağlıdır. Bazı durumlarda, varlığın temellerine bağlıdır. Hisse fiyatı, işletmenin gelecekteki tahmini nakit akışlarının bir yansımasıdır ve bu da müşteri talebi gibi dinamiklere bağlıdır. Dinamikler şirketleri aşağı yukarı piyasaların hareketlerine maruz bırakabilir. Diğer durumlarda, belirli bir varlığın sınıflandırılması arz ve talep dinamiklerine bağlı olabilir. Merkez bankaları gibi kuruluşlardan gelen istikrarlı talep ile altın, piyasa döngülerine ve aşağı yönlü şoklara karşı dayanıklıdır. Ancak her durumda, varlık korelasyonlarını ve davranışlarını anlamada en önemli olanın piyasa algısı olduğunu savunuyorum. Yatırımcılar bu varlığı dalgalı piyasalarda korunmak için iyi bir yer olarak görüyor mu? Veya piyasa katılımcıları varlığı savunmasız olarak görüyor mu, aynı zamanda balon döngülerine katılmaya hazırlar mı?

Piyasalar kesinlikle Bitcoin'i ikincisi olarak görüyor gibi görünüyor. Ve Bitcoin fiyatı söz konusu olduğunda ve herhangi bir piyasa korelasyonu söz konusu olduğunda, bu algı önemlidir.

BITCOIN NİHAİ GÜVENLİ LİMAN VARLIĞIDIR

Bu algı, Bitcoin'in en önemli özelliklerini kaçırıyor. Bitcoin, birçok açıdan nihai güvenli liman varlığıdır. Kişiler Bitcoin’i kendi kendilerine saklayabilir, bu nedenle güven ve hukukun üstünlüğü sistemleri bozulduğunda bile tutulabilir. Açık ve sınırsız, dünyanın her ülkesinde nispeten likit pazarlara sahiptir. Sansüre dayanıklıdır, yani hiçbir hükümet ya da kurum pratikte Bitcoin yatırımını veya işlemlerini önleyemez. Bitcoin'in altın gibi sabit bir kaynağı vardır. Bitcoin dijitaldir, bu da istiflemeyi, tutmayı ve taşımayı pratik hale getirir. "

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Jill carlson ile ilgili her şey

Carlson: Bitcoin çoğundan daha güvenli bir varlık

Carlson: Bitcoin çoğundan daha güvenli bir varlık

CoinDesk köşe yazarı ve kar amacı gütmeyen bir araştırma kuruluşu olan Open Money Initiative'in kurucu ortağı Jill Carlson; “İnsanlar yüksek risk toleransına sahip olduğum için Bitcoi...

  • 06 Mart 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.