İşte B-Word Bitcoin Konferansına Damga Vuran 5 Önemli Gelişme!

24

Dünkü B-Word Bitcoin (BTC) Konferansı, kripto para topluluğunun üç liderinin ortaya koyduğu şaşırtıcı açıklamalarla dikkat çekiyor. Açıklamalar çoğunlukla Bitcoin’e ve kriptonun geleceğine karşı olumlu tepkiler içeriyordu. Konferansta Bitcoin’in toplumdaki rolü, politik yönü ve giderek artan eko-bilinçli doğası ile ilgili tartışmalar yürütüldü.

SpaceX, Tesla ve Elon Musk şu anda Bitcoin tutuyor

Elon Musk, B-Word konferansı sırasında şirketleri SpaceX ve Tesla’nın şu anda Bitcoin (BTC) tutmaya devam ettiğini söylüyor. Musk bu konuda şunları belirtiyor:

Bitcoin’in destekçisiyim… ama kripto alımına dikkat etmemiz gerekiyor… özellikle Bitcoin, proof-of-work (PoW) kullanımıyla belki de çevre için iyi olmayan enerjiyi çok fazla kullanıyor.

Musk, DOGE’a yalnızca eğlence olsun diye yatırım yaptığını söylüyor

Musk, Bitcoin (BTC)’in yanı sıra DOGE gibi meme coin’leri elinde bulunduruyor. Milyarder, DOGE’un “çok fazla ciddiye alınmamasını” beğendiğini ve altcoin’e destek olmak ve yalnızca eğlenceli olduğu için yatırım yaptığını belirtti. Musk DOGE için şaka yollu şu ifadeleri kullanıyor:

En ironik ve eğlenceli sonuç, kripto para birimiyle dalga geçmek için bir şaka olarak başlayan kripto para biriminin, lider kripto para birimi haline gelmesi olacaktır.

Tesla’nın yakın gelecekte Bitcoin (BTC)’i kabul etmesi muhtemel

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin daha çevreci olursa Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye geri döneceğine belirtiyor. Musk, sürdürülebilir enerji kullanan BTC madenciliği konusundaki son bulgulara atıfta bulundu. Bu artmaya devam ederse Tesla, BTC ödemeleriyle tekrar devam edecek. Musk, bankalara sadece parayı tutmak için ödeme yapmayı kabul etmediğini ve ademi merkeziyetçi bir sistemin düzensiz olmasına rağmen bankalar kadar güvenli olduğunu daha önce belirtmişti. Musk, Bitcoin’in, yatırımcıların “özel anahtarlarına sahip olmalarına” izin vererek, bankalara bağımlı olmaktansa geleceği daha iyi hale getirme kabiliyetini şu ifadelerle vurguluyor:

Bitcoin daha çok yenilenebilir enerjiye geçiş yapıyor gibi görünüyor… Yenilenebilir enerjiye %50’den fazla bir eğilim var. Bu durumda Tesla, Bitcoin’i kabul etmeye devam edebilir. Tesla’nın Avrupa’daki banka bakiyeleri negatif faiz oranına sahip. Bankaya paranızı tutması için ödeme yaparsınız. Bu delilik!

Jack Dorsey, Bitcoin’in dünyaya barış getirmesini umuyor

Twitter CEO’su ve Bitcoin destekçisi Jack Dorsey, Bitcoin’in sanal bir para birimi haline gelmesi hakkında yorum yaptı. Bitcoin’in, aracıları, devlet kredisini ve transfer sürecini yavaşlatan diğer şeyleri ortadan kaldırarak dünya çapındaki havale sorununu çözebileceğini savundu.

Dorsey’e göre Bitcoin, sadece bu engelleri kaldırarak tüm sorunu çözme potansiyeline sahip. Twitter CEO’su, devletten ayrışmış, bireysel yatırımcılardan büyük kurumlara kadar herkes tarafından doğrulanmış paraya sahip olmanın önemli olduğuna dikkat çekiyor. Dorsey, finansal sistemi sağlam, güçlü ve güvenli tutacak şeyin bu olduğuna inandığını ise şöyle ifade ediyor:

Umarım dünya barışını sağlar.

Cathie Wood, Bitcoin (BTC)’in altın madenciliği ve geleneksel finanstan daha çevreci olacağını düşünüyor

ARK Invest CEO’su ve CIO’su Cathie Wood, BTC’nin ekonomik güçlendirmeyi tetikleme ve finansal ekosistemde şeffaflık ve demokratikleşmeye yol açmadaki rolünden bahsetti. Wood, geleneksel finansal alana kıyasla tamamen açık ve şeffaf olan merkezi olmayan sistemin yönetimindeki büyük farkı vurguladı. Wood ayrıca, altın madenciliği ve geleneksel finansal sistemle karşılaştırıldığında Bitcoin (BTC)’in yenilenebilir potansiyelinin altını şu şekilde çizdi:

Bitcoin, altın madenciliğinden veya geleneksel finansal sistemden daha çevre dostu olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku