B-Word Bitcoin Konferansı Devam Ediyor: Musk’tan Devrim Niteliğinde Açıklamalar!

120
Kripto para dünyasının merakla beklediği ”B-Word Konferansı” devam ederken, Tesla CEO’su Elon Musk, çarpıcı açıklamalar yapıyor. Musk, SpaceX ve Tesla’nın Bitcoin (BTC) yatırımı olduğunu, kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu aktardı.

 Elon Musk’un tişörtü dikkat çekti!

Son dönemlerde Bitcoin karşıtlığı ile gündeme oturan Musk, Bitcoin’in savunucusu olduğunu söyledi. Tesla bilançosunu bekleyen yatırımcılar için de oldukça önemli bir açıklama yapan Musk, Tesla’nın SpaceX’in ve kendisinin BTC satmadığını belirtti. Tesla’nın Bitcoin kabulü hakkında önceki açıklamalarını tekrarlayan Musk, Bitcoin’de temiz enerji kullanımı artarsa Tesla’nın BTC kabul etmeye başlayacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca tartışmalı ”pumb&dump” konusundan bahsetti ve “pump’layacağını ama dump’lamayacağını belirtti. Dogecoin’i neden desteklediği hakkında konuşurken de, köpekleri ve meme odaklı coin’leri sevdiğini söyledi.

Elon Musk Kripto Paralar Üzerindeki Sihirli Gücünü Kaybediyor!Musk ayrıca, Bitcoin’i en gelişmiş para birimi olarak gösteren ve üzerinde “Paranın Evrimi” yazan bir de tişört giyiyor. Muskın en önemli açıklaması belki de Bitcoin satmayacağını söylediği kısımdı. Elon Musk ayrıca bir keresinde Starlink terminaline daha fazla insanın Bitcoin üretmesi için erişim sağlayacak bir Bitcoin node yerleştirmeyi teklif ettiğini açıkladı. Tesla’nın yakın gelecekte, Bitcoin’i ödeme olarak kabul etme planları sorulduğunda Musk, şunları söyledi:

Bitcoin yenilenebilir kaynaklara doğru kayıyor gibi görünüyor… yüzde 50’den fazla yenilenebilir enerjiye doğru bir eğilim var. Bu durumda Tesla, büyük ihtimalle Bitcoin’i kabul etmeye devam edecek.

”Twitter Bitcoin ile ödeme kabul etmeli”

 Konferansa birçok önemli isim katıldı. Paneldeki bilinen Bitcoin savunucularından Cathie Wood, Bitcoin’in, altın madenciliğinden veya geleneksel finansal sistemden daha çevre dostu olacağını vurguladı. Yine büyük bir BTC savunucu olan Twitter CEO’su Jack Dorsey, BTC’nin şu anki durumunun kendisine 90’lı yıllardaki internetin konumunu hatırlattığını söyledi ve şunları ekledi:

Bana en çok ilham veren şey, topluluğun Bitcoin’i yönlendirmesi. Bana internetin ilk günlerini hatırlatıyor. Donanımdan yazılıma BTC için yarattığımız her şey (Square)  tamamen şeffaf olacak.

Elon Musk'tan Şaşırtan Bitcoin Tweeti: Ortalık Karıştı!
Musk ayrıca, bir bankaya veya özel bir şirkete bağlı kalmak yerine, kişinin özel anahtarlarını elinde tutması gerektiğini söyledi. Muskın yine en ilginç açıklamalarından biri kripto para piyasasının geleceğini düşünmek ve daha iyi bir konuma getirmek için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ve bu şekilde Bitcoin’in geleceğinin büyük olasılıkla daha iyi hale geleceğini söylemesi oldu. Musk, Twitter CEO’su Dorsey’den reklamveren şirketlerin Twitter’a BTC ile ödeme yapmasına izin vermesini istedi. Musk, daha sonra Ethereum, Bitcoin ve Dogecoin madencilik üretimini ikiye katlanacak bir ısıtıcıdan bahsetti. Bazıları bunun Tesla’nın yenilenebilir madencilik makinelerini inşa etmesi için olası bir ipucu olabileceğine inanıyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku