26 Yaşındaki Bitcoin Madencisinin Hazin Sonu! İşte Detaylar!

52

26 yaşındaki Danai Makmek, Bitcoin madenciliği yaparken ev yapımı sabit diskinin tekrar açılmaması nedeniyle huzursuz oldu. Ne yazık ki ölmeden önce onu düzeltmeye çalışıyordu. Bitcoin madencisi, daha fazla kripto para elde etmek için ev yapımı sabit diski açılmayınca onu çalıştırmaya çalışırken öldü.

Genç madenci Bitcoin kaybetmemek için elektriğe çarpıldı

Taylandlı takıntılı kripto fanatiği, ağabeyine bozuk sabit diskten bahsetti ve madencilik için kullanacağı zamanından kaybedeceği korkusuyla onu düzeltmek için yardım istedi. Ağabey Apiwat Makmek, ertesi gün bilgisayarı tamir ettirmek için bir teknisyene gitmeyi kabul etti. Kullanılan bilgisayar sisteminin her hafta binlerce dolar Bitcoin kazanabileceği bildirildi.

Bununla birlikte, Danai, tamir ettirmek için bir gün beklemek zorunda kalırsa, değerli Bitcoin (BTC)’i kaybetmekten endişe duyduğundan, bunu kendisi yapmaya çalıştı. Danai’nin 20 Temmuz’da Bitcoin madencilik bilgisayarı patlayıp elektrik akımı nedeniyle öldüğüne inanılıyor. Odasından alınan görüntüler, Danai’nin kripto para madenciliği için kullandığı karışık kabloları ve sabit diskleri gösteriyor. Yıkılan kardeşi, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Onu uyardım ama bekleyemedi. Sanırım paniğe kapıldı ve bütün gece ayakta kalıp düzeltmeye çalıştı. Bilgisayar daha fazla güç vermek için değiştirildi. Güvenli olduğunu düşünmüyorum ama kardeşim Bitcoin madenciliğini ​​gerçekten sevdiği için kendisi yaptı.

Apiwat, bu sabah tuttuğu teknisyeni Danai’ye götürmeye gittiğinde kardeşini bulduğunu söyledi. Danai’yi makinesinin üzerine çökmüş haldeyken gömleksiz ve bir çift mavi şort giymiş buldular. Acil servisler Danai’yi canlandırmaya çalıştı, ancak ne yazık ki olay yerinde öldüğü açıklandı. Polis olay yerine geldi. Polis Albay Santi Shoosheud, genç adamın odasına zorla girildiğine dair herhangi bir iz bulunmadığını ve şüpheli yaralanma olmadığını söyledi. Danai’yi Bitcoin madenciliği kullandığı bilgisayardan elektrik çarptığına inanıyorlar. Polis tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kırık makineyi kendi kendine tamir etmeye çalıştığını ve elektrik çarptığını düşünüyoruz.

Davayı hala araştırıyoruz, ancak şu ana kadar herhangi bir zorla giriş veya şüpheli yaralanma tespit edilmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Mirror.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku