Twitter Bitcoin Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte Ayrıntılar!
Twitter Bitcoin Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte Ayrıntılar!

Twitter Bitcoin Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte Ayrıntılar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VanEck’in Dijital Varlıklar Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankete göre, mevcut Bitcoin sahiplerinin yaklaşık yüzde 70’i, kripto parayı 3.000 doların altına çeken büyük bir fiyat düşüşüne dayanabilecek şekilde hazır olduklarını söylüyor.

Bitcoin yatırımcıları 3.000 dolar seviyesine hazır olduklarını belirtiyor

Bitcoin fiyatının son üç ayda ciddi şekilde düştüğü herkes tarafından biliniyor. Bu yılın ilk çeyreğinin sonlarında ve ikinci çeyreğin başlarında, kripto para biriminin yüksekten uçtuğu ve neredeyse her gün yeni rekorlar kaydettiği görülüyordu. Her şey, varlığın şimdiye kadarki en yüksek fiyat çizgisi olan 65 bin dolara ulaştığı Nisan ortasında doruğa ulaştı. Ancak, Elon Musk tarafından başlatılan ve Çin tarafından yoğunlaşan FUD’un ardından gelgitler hızla değişti. Aslında, Asya Süper Gücü’nün eylemleri, BTC madenciliğine yönelik kesin bir yasakla bu sefer daha da güçlüydü.

Sonuç olarak, Bitcoin düşmeye başladı ve sonraki üç ayda USD değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetti. Bu düşüş, kimilerince daha fazla düşüş olacağına yoruldu. Bu nedenle, VanEck’ten Gabor Gurbacs, BTC’nin mevcut fiyat çizgisinden yüzde 90 oranında düşüşle 3.000 doların altına düşmesi durumunda sahiplerinin nasıl tepki vereceğini görmeye karar verdi. Anket henüz bitmemiş olsa da verilen yanıtlar, çoğu insanın güçlü kalacağını ve varlıklarını elinde tutacağını açıkça teyit ediyor.

Michael Saylor, Bitcoin birikimlerini elden çıkarmayacağını ifade ediyor

BTC’nin mevcut fiyat etiketinden sıfır kaybetmesi gibi bir senaryo şu an için pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, kripto para geçmişte büyük çöküşler yaşadı. Bu nedenle 3.000 doların altına düşmenin imkânsız olduğunu söylemek uygunsuz olabilir. Potansiyel olarak Bitcoin varlıklarının yüzde 90’lık bir düzeltmeden geçtiğini görmek ne kadar deneyimli veya piyasada ne kadar süredir bulunursa bulunsun her yatırımcı için zor olabilir.

Bu yılın mayıs ayında, Bitcoin zaten hızla geri çekilmeye başladığında, birçok küçük ve yeni yatırımcının varlıklarını aceleyle elden çıkardığını gösteren raporlar ortaya çıktı. Bazıları zararına bile sattı. Bu, yüzde 30’luk bir düzeltmeden sonraydı. Bu durum aynı zamanda, daha fazla makro yatırımcının büyük miktarlar biriktirmesini mümkün kıldı. Bunlardan biri olan Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy ilginç bir şekilde, son zamanlarda oldukça önemli bir meblağ olan BTC birikimi için HODLing yaklaşımını vurguladı. MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in fiyatı ne kadar düşük olursa olsun, kendisinin ve şirketinin BTC birikimlerinin hiçbirini satması için baskı yapılmayacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Twitter Bitcoin Anketinden Çarpıcı Sonuçlar Çıktı! İşte Ayrıntılar!