Axie Infinity (AXS)’deki Sanal Bir Arsa Rekor Fiyatla Satıldı!

368

Axie Infinity (AXS) tarafından yapılan açıklamada, oyundaki son derece nadir olan sanal bir arsa yaklaşık 2.4 milyon dolara karşılık gelen 550 ETH’ye satıldı. Şubat ayında, projenin önceki en yüksek satış rekoru, 1.5 milyon dolar değerinde olan ve nadir bulunan 9 Genesis Arsa için 888.25 ETH’di.  

 Genesis arazisi, Axie Infinity haritasının merkezinde bulunuyor.

Popüler metaverse oyunlarından Axie Infinity’de rekor bir satış gerçekleşti. Oyunda son derece nadir olarak tanımlanan Genesis arazi türünün bir parçası olan arsa 550 ETH’ye alıcı buldu. 90.601 araziden yalnızca 220 parselle sınırlı olan Genesis arazisi, Axie Infinity haritasının merkezinde bulunuyor. 

Popülerliği her geçen gün giderek artan  Axie Infinity, oyuncuların AXS ve Small Love Potion (SLP) kazanabildiği bir oyundur. Oyuncular, oyun oynayarak çeşitli yollardan hem AXS hem de SLP tokenları kazanabilir. Bu tokenları daha sonra isterlerse diğer kripto paralara çevrilebilir. Şimdiden Axie Infinity oynayarak para kazanan oyunculara rastlamak mümkündür. Şubat ayında, oyundaki dokuz arsa o dönem yaklaşık 1.5 milyon dolara karşılık gelen 888 ETH’ye satılmıştı. Söz konusu arsalar şu anki fiyatla yaklaşık 4 milyon dolara karşılık geliyor. 

 Savaşı kazanan oyuncular Small Love Potion (SLP) kazanıyor 

Ekosistem içinde oyuncular, Axie Infinity krallığı Lunacia’daki canavarlarla savaşmak için Macera modunda (PvE – oyuncu çevreye karşı) ekipler ve gruplar kurabilir. Oyuncular, Arena modunu seçerek (PvP – oyuncuya karşı oyuncu) diğer Axie eğitmenleriyle de savaşabilir. Galip gelen oyuncular, Axie’leri üretmek için kullanılan Small Love Potion (SLP) kazanır. 
Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Axie Infinity (AXS)’nin toplam piyasa değeri yaklaşık 10 milyar dolar. 9.333.175.737 AXS piyasa değeri sayesinde,  CoinGecko verilerine göre ilk 30’a girmeyi başardı. Ayrıca, AXS son 1 yılda yüzde 36 bin üzerinde bir büyüme kaydetti. AXS’in elde ettiği bu üstün başarılar, hem yatırımcıların hem de analistlerin dikkatini çekiyor. Sonuç olarak, insanlar Axie Infinity’nin eşsiz bir  yatırım fırsatı mı yoksa yakında herhangi bir zamanda ortadan kalkacak bir balon  mu olduğunu merak ediyor.  An itibariyle, AXS fiyatı 141.71dolar seviyelerinden işlem görüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku