Avrupa İnovasyon Konseyi nden, altı Blockchain projesine 5 milyon dolar ödül

0 0

Avrupa İnovasyon Konseyi (EIC) “Blockchains for Social Good” programı kapsamında blok zincirlerinin sosyal olarak faydalı yollarla kullanımını desteklemek amacıyla çeşitli blockchain projelerine 5 milyon euro verdi.

ABM ödülün izlenebilirlik adil ticaret finansal içerme ve merkezi olmayan dairesel ekonomi alanlarında blockchain gelişimini teşvik etmek istediğini belirtti.

Ödüllü girişimler arasında Hollanda içerik özgünlük firması WordProof İngiliz başlangıç ​​PPPsi fince GMeRitS Oxfamın Engelsiz Nakit Projesi OXBBU Fransız e-ticaret platformu CKH2020 ve İtalya merkezli dijital pazar projesi PROSUME yer alıyor.

Tüm kazananlar projelerini açık kaynakta sundu. ABM şunları kaydetti:

“Ödülün şartlarından birinin Open Sourcede geliştirilen çözümler sunmak olduğunu belirtmekte fayda var. Bu ödül kazananların ve ödüle katılan diğer katılımcıların geliştirdiği ileri teknolojik çözümlerden daha fazla yenilikten faydalanabilecektir. ”

Blockchain uygulama alanları EICnin tahmininden kapsamlı

2018in Mayıs ayında açılan ödül programına toplam 176 katılımcı başvuru yaptı. Başvurular 43 ülkeden geldi 19u Avrupa Birliği dışından katılım sağladı.

Kuruluş 3 Eylül 2019da kapandığı programın başlangıçta beş farklı sosyal inovasyon alanındaki beş projeye 1 milyon euro ödül vermeye çalıştığını belirtti. Ancak EIC nihai olarak ödülün kapsamını altı farklı alana genişleten ve beşinci ödülü eşit olarak bölen altı projeyi finanse etmeye karar verdi.

WordProof tüm iddialara rağmen Blockchainde ilerledi

Blockchain hakkında sahte haberlerle mücadele eden Hollandalı bir proje olan WordProof ABMnin kazanan listesinde yerini alarak 1.000.000 euro ile ödüllendirildi.

Blockchain yardımıyla intihal ve sahte haberlerle savaşmaya kararlı olan WordProof son zamanlarda internetteki verileri daha iyi korumak amacıyla teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlamak adına Noord-Holland İnovasyon Fonundan 275000 € (308700$) finansman aldı.

Avrupa İnovasyon Konseyi Avrupa Komisyonu tarafından yüksek etkili fikirleri desteklemek bilimi dönüştürmek ve yeniliği hızlandırmak gibi hedeflerle başlatıldı. 2017de başlatılan EIC mevcut durum itibariyle pilot aşamada olmakla birlikte 2021de tam bir uygulama alanına girmesi bekleniyor. Avrupa Komisyonu dijital inovasyon ve blockchain birimi Başkanı Pēteris Zilgalvis üye devletler arasındaki iletişimde blockchain teknolojisinin kullanımlarını ve kripto inovasyonunu teşvik ettiğini vurguladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku