Dex in aylık hacmi, Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

0 0

Merkezi olmayan borsalar yeni piyasa verilerine göre ticaret hacminde en yoğun aylarını yaşadı.

Dune Analyticsten elde edilen veriler Dex ticaret hacminin Haziran ayında 1.51 milyar dolar olduğunu gösterdi. Bu gelişme bir önceki ay olan Mayıs ayındaki 894.2 milyon dolara kıyasla % 70lik bir artış ve Mart ayında % 46 artışla bir önceki aya göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.03 milyar dolara ulaştığını kanıtlıyor.

Verilerde de gösterildiği üzere haziranın hacim verileri ticaret faaliyetinin 1 milyar doları aştığı ikinci zamanı temsil ediyor. Buna karşılık 2019un Haziran ayında 325.9 milyon dolarlık bir Dex ticaret hacmi gördü.


Uniswap ve Curve pazar payı grafiğinde gösterildiği gibi Haziran ayında kaydedilen toplam hacmin %53üne katkıda bulundu.


DEX hacminin merkezi borsalara oranının oldukça düşük olması ile birlikte bu rakam 2020nin başından bu yana daha da yükseliş gösterdi. Aşağıdaki grafik Haziran 2020 itibariyle verileri gösteriyor.


 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku