Avrupa daki Bitcoin yatırımcılarının yüzde 54 ü üniversite mezunu değil

0 0

Avrupadaki Kripto Para Sahiplerini Anlama başlıklı yeni bir rapor kıtadaki kripto para sahibi olan kişilerin profilini inceliyor. 

Rapora göre Avrupalı kripto para yatırımcılarının yüzde 54ünün üniversite diploması bulunmuyor. Yatırımcıların yüzde 30unun 18 yaşına kadar eğitim gördüğünü ortaya koyan raporda yüzde 5lik dilimin 16 yaşına kadar okula gittiği ve yüzde 19un ise kolej diploması sahibi olduğu belirtildi.

Avrupadaki kripto para sahiplerinin yüzde 27sinin 16 ila 24 yaşında olduğu belirtilen raporda 25-34 yaş aralığındaki kullanıcıların yüzde 33lük payı oluşturduğu aktarıldı.

Raporu hazırlayan BitPanda dünya genelinde ve Avrupada kripto para sahipliği konusunda örnekli araştırmalar yaptıklarını söyledi. 

5 bini Avrupada olmak üzere toplamda 20 bin kişiyi kapsayan araştırmada yatırımcıların eğitim durumlarının yanı sıra coğrafi dağılımı yaşam tarzları ve medya alışkanlıkları gibi kıstaslar da değerlendirildi.

Rapora göre en çok Bitcoin sahibinin yaşadığı ülke Birleşik Krallık oldu. Birleşik Krallık Avrupadaki Bitcoin payının yüzde 11.1ini oluşturdu. BU rakam Avrupa ortalamasının üç katı.

Raporda ayrıca kripto para yatırımı için en uygun Avrupa ülkesinin İsviçre olduğu belirtildi. 

Gelişmiş finans sektörü nitelikli iş gücü ve en çok kripto para sahibi ülke olması gibi kıstaslar İsviçreye kripto para yatırımları için en uygun ülke sıfatını kazandırdı.

Raporda pastanın yüzde 2lik dilimini oluşturan Rusya en az kripto para sahibinin yaşadığı ülke oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku