Bitcoin Uçsa Bile Altcoinler Ölmeyecek

0 5

Kripto para analizleri ışığında Nano Egretia Tezos ve Ravencoin isimli kripto paralar benimsenmelerini daha da ileriye taşımak için yoğun bir çaba harcıyorlar. Bitcoin için yükseliş eğilimi başladığından beri bu koinler gerçekten de iyi performans göstermiş durumda.

Raven Coin % 50 fiyat artışı gösterdi. Borsa listeleri ve güncellemeler RVNyi etkileyen ana  faktörler. Tezos % 51 fiyat artışı yaşadı. XTZ geçtiğimiz haftalarda harika bir performans sergileyen bir koin. Fiyat olarak iyi tepki göstermeye devam ediyor. Egretia % 56 arttı. Nano ise % 68 artış gösterdi.

Bitcoin’in piyasaya hakimiyeti yükselince birçok altcoin için bu durum ızdırap verici oldu. Altcoin sezonunun ne zaman geleceği sorusu ise ortak bir soru olmaya devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili olarak attığı tweet’te 2017 yılında yaşanan altcoin patlamasıyla şimdi yaşananlar arasındaki farkın tanıtım bültenlerinden ibaret olmadığını ifade ediyor ve bir sonraki altcoin sezonunda projelerin ürün ve kullanıcılara sahip olacağını ifade ediyor. Bu yatırımların halen daha riskli yatırımlar olduğunu ifade eden Changpeng Zhao şu an kripto para endüstrisinin geçmişe göre çok daha sağlıklı olduğunu ifade ediyor.

Zhao binlerce projenin herhangi bir gerçek proje olmaksızın para toplama ile başladığını ancak sadece tanıtım bültenleri ile sınırlı kaldığını ifade ederek bu rüzgarın o zamanlarda çok güçlü olduğunu ve milyonlarca insanı kendine çektiğini ancak bu avantajın verimli bir şekilde kullanılmadığını ve neticede suyun altında kaldığını vurguluyor.

Ceo’nun anlattıklarından hareketle şimdi bu durumun bir daha yaşanması mümkün gibi görünmüyor. Zira kripto para endüstrisi çok olgunlaştı ve bu tür ürünleri satın almak konusunda insanlar çok dikkatli davranıyorlar.

Daha geniş bir piyasaya bakıldığında Bitcoinin zayıflığının bir işareti var. Bitcoin Baskınlık Endeksi % 646 seviyesinde duruyor ve tüm ana Altcoinler küçük artışlar yaşıyor. Bitcoin’in geçici zayıflığının şu anda acı çekmekte olan Altcoinler için bir destek sağlayıp sağlamadığı kısa bir süre sonra anlaşılacak bir durum.

Bugün piyasada bulunan birçok Altcoin % 6dan fazla değer artışı yaşadı. Bu JCT XTZ GXC ZIL NEXO NEX XMX GNT LINK ve NPXS gibi Altcoinler için de geçerlidir. JCT XTZ ve GXC % 15 arttı.

Bitcoinin fiyatı 9.150 dolarlık destek seviyesinden geri döndü. BTC / USD kurunun önümüzdeki işlem zamanlarında daha yüksek seviyelere çıkabilmesi için öncelikle 9.800 USD ve 10.000 USD direnç seviyelerini geçmesi gerekiyor. Aksi takdirde fiyat 9500 USD veya 9350 USDye düşebilir.

Bitcoin’in yükselişi altcoin sezonunu zayıflatmış olsa da birçok Altcoin iyi ölçüde fiyat artışı yaşamış ve önemli ölçüde tanınırlık kazanmış durumda.

Heisenberg Capitalin kurucusu Max Keizer altcoinlerin daha fazla ilerlemeyeceğini ve altcoinlere akan tüm paranın yakın gelecekte yine Bitcoine yönlendirileceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku