Avrupa Birliği nden kripto para birimleri için tarihi düzenleme geliyor

0 0

 AB kripto para birimi düzenlemesi için “tarihi” bir önerinin son aşamasında.

Bu düzenleme kripto ile ilgili ticari faaliyetlerde ve stabilcoin kullanımında büyümeyi hızlandırmayı hedefliyor.

Teklif Eylül ayında yayınlanacak

Avrupa Birliğinin yasama organı olan Avrupa Komisyonu finans haber kuruluşu IFC Review tarafından hazırlanan bir rapora göre bölge ilk kripto para birimi ve dijital finans çerçevesi için bir teklifin son aşamalarında bulunuyor.

Raporda yasanın başarılı bir şekilde geçirilmesi ve ardından kabul edilmesinin kripto şirketlerinin işlerini kurmaları ve Avrupa ekonomisine katkıda bulunmaları için en uygun yasal ortamı sağlayacağını belirtti.

Komisyon geçen yılı uzmanlarla istişarelerde bulunarak ve kripto para birimlerini tanımlayarak geçirdi. Bunlardan bazıları dijital para birimlerini hem Bitcoin gibi kripto varlıklarını hem de sabit paraları finansal araçlar olarak tanımayı ve blok zinciri tabanlı teknoloji platformları için bir çerçeve sunmayı içeriyor.

Avrupa Blocktech Federasyonu kripto derneği başkanı Bruno Schneider-Le Saout işletmelerin ve girişimcilerin dijital finans uygulamaları inşa etmeleri için açtığı geniş fırsatları göz önünde bulundurarak gelecek mevzuatı “tarihi” olarak nitelendirdi.

Schneider-Le Saout “Yeni mevzuat hem mevcut AB finansal hizmetler mevzuatı kapsamında olmayan kripto varlıklar için hem de DLTnin finansal hizmetlerde uygulanması ve geleneksel finansal araçların tokenleştirilmesi için gerekli olan yasal kesinliği sağlayacak” dedi. .

Mevzuat ayrıca tüm Avrupa ülkelerinde satılabilmeleri için kripto para birimleri için tek bir pazar oluşturma planını da ayrıntılı olarak açıkladı. Bu 1999da Avronun piyasaya sürülmesine benziyor ve o sırada tüm Birlik üyeleri için ortak bir para birimi yaratmıştı.

Raporda kripto para birimleri için böyle bir düzenlemenin beş yönden yapılacağı belirtiliyor: Genel kapsam konu ve tanımlar kripto varlık hizmet sağlayıcıları için gereksinimler stablecoin çıkaranlara ilişkin gereksinimler ve bunların denetimi.

Mevzuat Komisyon başkan yardımcısı Valdis Dombrovskisin Haziran ayında kripto para birimleri ile ilgili yasal belirsizliğin bölge için büyümeyi ve iş fırsatlarını engellediğini belirttiği bir dönemde geldi.

O sırada “Bu Avrupa için dijital finans için yeni teknolojilere liderlik eden Avrupalı ​​şirketlerle uluslararası konumunu güçlendirmek ve küresel bir standart belirleyici olmak için iyi bir şans” dedi.

Bu arada mevcut teklif bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulmayı hedefliyor. Ancak raporda devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle gecikmelerin beklenebileceği belirtildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku