Ethereum Classic ağı saldırılardan nasıl korunacak?

0 0

Ethereum Classic (ETC) hızlandırıcısı Ethereum Classic Labs blok zincirini saldırılardan korumaya yönelik bir plan açıkladı.

Ethereum Classic Labs önümüzdeki üç ile altı ay boyunca ağ mimarisinde uzun vadeli değişikliklerin uygulanması için hemen harekete geçilmesini önerdi. Ethereum Classic Labs blok zincirine yapılan son saldırıların ardından ağın güvenliğini iyileştirmeye odaklandı.

Ethereum Classic Labs tarafından önerilen acil önlemler doğrulama gücünde tutarlılığın sürdürülebilirliği ve gerektiğinde artırılmasını sağlayabilmek için madencilik havuzları ve madenciler arasında defansif bir işbirliğini öngörüyor. Örneğin daha yüksek bir doğrulama gücü ağa karşı yüzde 51lik bir saldırıyı gerçekleştirmeyi daha pahalı hale getiriyor.

Ethereum Classic Labs Ethereum Classic blok zincirini etkileyen anormallikleri ve doğrulama oranındaki ani artışları belirlemek için gelişmiş bir ağ izleme metodu kullanmayı da amaçlıyor. Diğer kısa vadeli önlemler arasında beyaz listedeki adresler üzerinde kripto borsalarıyla işbirliği ve güvenli işlem onay süreleri belirleme ile zincirin yeniden düzenlenmesini engellemeye yönelik bir sistem yer alıyor.

Önerilen uzun vadeli çözümler arasında ise onun ötesinde yeniden düzenlemenin gerçekleştirilemeyeceği “kontrol noktaları” oluşturan bir protokol değişikliği ile yüzde 51 direncin artırılması ve yeni bir madencilik algoritmasına geçilmesi yer alıyor.

Ethereum Classic Labs diğer yandan bir hazine sistemi oluşturmayı da önerdi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku