3 Yıl Sonra İlk Kez Gerçekleşiyor! Altcoin Yatırımcıları Hazır Olsun!

0 246

Bitcoin (BTC) hakimiyeti 3 yıl sonra ilk kez yüzde 50’nin altına düşmek üzere. Zayıflayan bir Bitcoin varlığı, altcoin’lere üç yıldır bekledikleri fırsatı verebilir.

Lider kripto para birimi, zayıflık göstermeye devam ederken, 22 Nisan’da 52 bin dolar’a yakın son düşük seviyelerini yeniden ziyaret etti.

Trader’lar Altcoin “Büyüsünü” Bekliyor

Cointelegraph Markets Pro ve Tradingview, BTC / USD paritesi 1000 dolar yükselip, daha yüksek bir seviyeye ulaşmadan önce kısa süreliğine 53 bin dolar’ın altına düştüğü için BTC trader’ları için kötü bir gün yaşandığını açıkladı.

Bu hareket, Bitcoin, geleneksel olarak “alt sezonun” gerçek başlangıcını işaret eden altcoin’lere karşı piyasa değeri hakimiyetini kaybetmek üzereyken geldi.

Zincir üstü izleme kaynağı CoinMarketCap’in grafikleri, Perşembe günü itibariyle Bitcoin’in genel kripto para birimi piyasası payının sadece yüzde 50,1 olduğunu gösterdi.

Devasa fiyat kazanımlarına rağmen bu yıl keskin bir düşüş gösteren Bitcoin’in altcoinlere karşı piyasa değeri payı, üç yıldan fazla süredir devam eden desteği kırmaya hazır görünüyordu.

Tarihsel verilere ve davranışa bakıldığında, Bitcoin yüzde 50 işaretini her kaybettiğinde, altcoinler, genellikle Ether (ETH) tarafından yönetilen boşluğu almak için hızla hareket ettiler.

Böylece bu yeni hareket, “altcoin sezonu” tanımına gerçekten uyan bir altcoin koşusuna yol açar. Yani, altcoin piyasasında hızlı bir zirveye ulaşan kazançlar, ardından Bitcoin bir miktar kaybettiği zemini geri kazandıkça bir soğuma dönemine geçer. Hem 2017’nin ortasında hem de 2018’in başlarında durum buydu.

Eğer tarih tekerrür ederse, çoğu uzun süredir “alt sezonun” başladığını iddia eden ancak emin olmayan  analistler ve altcoin yatırımcıları için büyük müjde.

Bu sefer gerçekleşecek altcoin sezonu onları bile şaşırtabilir, bu arada birçok altcoin 2021’de inanılmaz performanslar sergiledi.

Popüler Twitter hesabı CryptoBull geçen hafta bu durumu şöyle özetledi özetledi:

“BTC hakimiyeti, yüzde 51.6. Sihir yüzde 50 kırıldığında başlar”.

Dogecoin’in Büyüsü Kayboldu

An itibariyle, özellikle Ether, BTC / USD için yeni dalgalanmalar karşısında hiçbir zayıflık belirtisi göstermiyor ve 24 saat içinde yüzde 6 artışla 2.500 dolar’a yeniden yaklaştı.

Diğer altcoin’lerde durum farklıydı ve en iyi 50 kripto para birimi çoğunlukla gün içinde düştü.

Daha önce piyasanın yıldızı olan Dogecoin (DOGE), bazı borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,44 dolara ulaştıktan sonra düşüşünü sürdürdü. DOGE / USD Perşembe günkü yüksek seviyeye göre şimdiden yüzde 40 düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku