Attığı Tweet’ler için Elon Musk’a Dava Açıldı!

0 74

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan ve Tesla’nın kurucusu olarak son dönemde Bitcoin ile ilgili açıklamalarıyla dikkat çeken Elon Musk attığı tweet’lerden ötürü bir yatırımcı tarafından dava edildi.

SEC ile yapılan Twitter kullanımına dair anlaşmaya rağmen Elon Musk’un dengesiz tweet’ler atmaya devam ettiği ve şirketini milyarlarca dolarlık potansiyel yükümlülük ve piyasa değeri kaybına maruz bıraktığı iddia ediliyor. Aynı zamanda Tesla yönetim kurulunu da suçlayan davacı, SEC ile 2018 yılında varılan anlaşmaya rağmen anlaşmanın defalarca ihlal edilmesine karşın Musk’ın tweet’lerinin kontrol altında tutulamadığı ifade ediliyor.

2018 yılında SEC ile varılan anlaşma uyarınca, Musk ve Tesla ayrı ayrı 20 milyon dolar para cezasına çaptırılmıştı. Ayrıca Musk’ın Twitter’ı belirli sınırlamalar dahilinde kullanmasına izin verilmişti. Musk, anlaşma gereğince olaylar hakkında tweet atması durumunda ön onay almak zorunda.

Buna karşın Elon Musk’ın ön onay almaksızın tweet attığı iddia ediliyor. Dünyanın en zengin iş insanlarından Musk, son dönemde Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla gündeme geliyordu. Nitekim geçtiğimiz hafta SEC’in Musk’a Dogecoin soruşturması başlattığı iddia edilmiş, Musk’da iddialara “Umarım doğrudur. Bu harika olur” diyerek yanıt vermişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku