Astroloji Yoluyla Bitcoin (BTC) Tahminleri Yapan 22 Yaşındaki Genç Kız Tik Tok ta Fenomen Oldu 

0 1

Bitcoin hem devasa artışları hem de korkutan volatilitesiyle son zamanlarda ilgi konusu oldu. Piyasada yüzlerce analist ve yatırımcı metrikler ve grafiklerle Bitcoin fiyat tahmini yaparken New Yorkta yaşayan 22 yaşındaki Maren Altman BTC tahminleri yapmak için lider kripto paranın doğum günü olan 3 Ocak 2009 tarihini baz alarak kristal bir top kullanıyor ve yıldızların ve gezegenlerin hareketlerini takip ediyor.

 Altman Bitcoin fiyat dalgalanmalarını tahmin etmek için geçen yazdan beri gök cisimlerinin hareketlerini takip ediyor. Birçok kişi yöntemleriyle dalga geçse de TikTokunda 1 milyonluk takipçi sayısına ulaşarak güçlü bir sosyal medya oluşturmayı başardı. Altman geçen hafta takipçilerine 11 Ocakta bir fiyat düzeltmesi olacağını söyledi.

Neden? diye soranlara: Çünkü Satürn Merkürü geçecekti.” yanıtını verdi.

Bitcoin o gün yüzde 21 oranında düşerek 42 bin dolar seviyesinden 30 bin dolar seviyelerine düştü.  

Altman “Asla insanlara şuna yatırım yapın ya da yapmayın diye tavsiyelerde bulunmayacağım. Fiyat yörüngelerini tahmin edebilirim ancak  finansal bir danışman olduğumu iddia etmiyorum ve bu nedenle asla al veya sat gibi tavsiyeler vermem.” dedi.

Yeni başlayanlar için Merkür Bitcoinin fiyat verilerini temsil ediyor ve Satürn kısıtlayıcı bir göstergedir.

Pek çok kişi Altmanın analizini komik ve asılsız bir falcılık olarak değerlendirirken Altman 1 milyonu aşan takipçi sayısıyla 2020de fiyatlar yükseldikçe kripto para birimlerinde içerik yayınlamaya başlayan genç TikTok fenomenleri arasında yer alıyor. Belki de Altmanın ilgisini çeken şey kripto para birimlerinin geleneksel varlıkları değerlendirmek için kullanılan temel veri noktalarından yoksun olduğunu söyleyen birçok finansal analisti şaşırtmasına neden olan gizemli Bitcoin hareketleridir.”

 OANDA isimli bir şirkette analist olan Craig Erlam “Bitcoin popülerliği sayesinde yatırım ve finans alanından çıkıp global seviyede magazin ve esrarengiz bir konu haline geidi” dedi.  

Altmandan Bitcoin Tahmini

Bitcoin 2020nin başından bu yana beş kattan fazla arttı ve yatırım bankaları BTCnin gelecekte daha fazla kazanç elde edeceğini öngörüyor. Citigroup Bitcoinin 318 bin dolara ulaşabileceğini söylerken JPMorgan Chase & Co 146 bin dolara ulaşacağını tahmin etti.

Öyleyse astroloji ve yıldızlar dünyanın en sevilen kripto para birimi için ne öngörüyor?

Bitcoinin astrolojik tahminlerini BTCnin doğum tarihini baz alarak yapan Altman “Ayın sonunda ve özellikle Şubat ve Mart başında bazı olumlu göstergeler görüyorum ” dedi.

Altman “Ancak Mart ortasına gelindiğinde büyük bir düzeltme görüyorum. Nisan ortası da gerçekten daha az iyimser. Mayıs ayı yükseliş gösteriyor.” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku