Kripto Para Analiz Şirketi CEO suna Göre Kurumsal Yatırımcılar Düşüş Sırasında Bu Seviye den BTC Aldılar

0 0

Zincir içi veriler: Kurumsal oyuncular muhtemelen Bitcoinin hafta sonu düşüşünü 30 bin dolara satın aldı

Bitcoin geçen hafta sonu ve bu haftanın başlarında güçlü bir düşüşle karşılaştı. Kripto para birimi geçen hafta yeni rekor seviyesi 42 bin dolardan bazı spot borsalarda 30 bin dolara düştü.

Düşüş sırasında kaldıraçlı işlem yapam tüccarların büyük bir çıkışı oldu. Daha önce bildirdiği gibi 28 milyar doları aşan kripto para piyasası vadeli işlem pozisyonları tasfiye edildi. Bu 13 Mart 2020deki “Kara Perşembe çöküşünden bu yana Bitcoin piyasası için en büyük tasfiye olayıydı.

 Zincir üstü ve genel borsa trendlerini inceleyen analistlere göre yüksek volatilite sırasında piyasa dibe vurmuş olabilir.

CryptoQuant CEOsu: Kurumlar Dipten Satın Aldı

Bir kripto analiz şirketi olan CryptoQuant CEOsu Ki Young Juya göre Bitcoin 30 bin dolar aralığına düştüğünde birçok kurumsal yatırımcı BTC satın aldı.

Kurumsal yatırımcılar ve tezgah üstü masalar tarafından sıklıkla kullanılan bir borsa olan Coinbasein güçlü Bitcoin çıkışları gördüğünü gösteren zincir üstü trendler hakkında yorum yapan Ju şunları yazdı:

“30-32 bin dolar seviyesinde BTC satın alan birçok kurumsal yatırımcı var. 2 Ocaktaki Coinbase çıkışı üç yılın en yüksek seviyesindeydi.”

Bunun Bitcoin için teknik ve zincir üstü desteğin olduğu 30 bin dolarlık bölgeye herhangi bir düşüşte satın almaya hazır kurumsal yatırımcılar olduğu anlamına geldiğini öne sürdü:

“Spekülatif tahmin ama bu adamlar bu boğa koşusunun arkasında iseler 30 bin seviyesini koruyacaklar. Bir düşüşümüz olsa bile 28 bin doların altına düşmez.”

 Bir tüccar geçtiğimiz hafta Bitcoinin düzeltmesinin tüm ticaret platformlarında son derece yüksek hacimle işaretlendiğini belirtti.

Aslında verilerine göre düşüş aslında tarihte işlem gören en yüksek Bitcoin miktarına işaret ediyordu. Son derece yüksek hacimli artışlar tarihsel olarak kripto para birimi piyasaları için bir tersine dönme noktasının göstergesidir.

Son derece yüksek ve hatta tüm zamanların en yüksek hacimlerine şahit olan Bitcoin piyasası tersine dönme noktaları arasında “Kara Perşembe” çöküşü tüm zamanların en yüksek seviyesi 20 bin dolar ve 2019dan bu yana yaklaşık 14 bin dolar olan zirve yer alıyor.

Wall Street dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments tersine dönme konusundaki bu olumlu beklentiye denk gelmek için akredite yatırımcılar için Bitcoin Ethereum ve altcoin Trustlarına mevduatları yeniden açtı. Bu Trustlar son birkaç hafta boyunca kapatıldı ve çoğu kişi bunun piyasalardaki bazen rahatsız edici fiyat hareketlerine neden olan faktör olduğunu söylüyor.

Mevduatın yeniden açılması muhtemelen kriptoya daha fazla sermaye çekecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku