Aşırı değerli döviz kurundan kurtulmak için Bitcoin kullanıyorlar

0 0

Bitcoin için büyük bir kazanç ve Nijerya ekonomisi için önemli bir kayıp gibi görünen bu durumda ünlü yazılım şirketi Microsoftun eski bir mühendisi bazı göçmenlerin Bitcoin ile yaptıklarına ışık tuttu.

Buycoins Africanın kurucu ortağı Tommiwa Lasebikan yaptığı açıklamada Nijeryadan bir avuç gurbetçinin ülkedeki yüksek döviz kurlarından kaçınmak için Bitcoin kullanmaya düşkün olduğunu belirtti.

Nijerya Merkez Bankası lisanslı borsa satış mağazalarını kullanmak yerine para transferi yaptıkları her an kripto borsaları kullandıklarını belirtti. Eski Microsoft çalışanına göre alıcılar her zaman kendilerini başlangıç ​​değerlerinin yüzde 20 ila yüzde 30una düşüren döviz kurundan kaçınmanın yollarını arıyorlar.

Nijeryalılar sınır ötesi hizmetler için ödeme yapmak için Bitcoin kullanıyor

Abokifxe göre naira-dolar paralel döviz kuru 480: 1 iken Nijerya Merkez Bankasının standart döviz kuru 380: 1dir. Bu şu anda ülkeye mal getiren göçmenlerin ve ithalatçıların çoğunun döviz kurundaki büyük fark nedeniyle işlerinde kazanç elde etmede büyük bir engelle karşı karşıya olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte çoğu online olarak veya sınır ötesi satın alınan mallar için bir ödeme aracı olarak Bitcoini kullanıyor. Ayrıca Lasebikan ortalama bir Nijeryalının artık CBNnin genellikle gereksiz gördüğü çoğu ürün için Bitcoin kullanabileceğini belirtti.

Lasebikan “Söylemeye değer bir şey insanların artık Bitcoin kullanarak ülke dışındaki faaliyetler için ödeme yapabilmeleridir. İnsanlar hükümetin insanların erişimini ciddi şekilde engellediği Netflix Apple Music gibi şeyler için ödeme yapabilirler” dedi.

Dahası Lasebikan Endsars protestosuna bağışta bulunan insanlar tarafından kullanılıncaya kadar hükümetin Bitcoinin potansiyellerinden haberdar olmadığını belirtti. Özellikle kilitlenme dönemi birçok Nijeryalıyı blok zinciri ve Bitcoine sevdirdi çünkü çoğu işlemlerini bu dönemde yapmak için teknolojiyi kullandı.

Bitcoin geleneksel bankacılık sistemine karşı çalışmak için yaratıldı

Lasebikana göre kilitlenme döneminde ve şimdiki zamanda bir anket Nijeryayı o dönemde Bitcoini benimseyen en iyi ülkelerden biri olarak gösterirse herhangi bir kazanç söz konusu değil. Ayrıca son birkaç yılda meydana gelen olaylar Nijerya hükümetinin dijital varlıkların potansiyelleriyle ilgili nedenleri ve neden insanların bunları takas etmelerine izin vermeleri gerektiğini görmelerine yardımcı olmuş olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku