Artık Bitcoin (BTC) İle Tesla Satın Almak Mümkün!

0 18

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile artık Bitcoin (BTC) aracılığı ile Tesla satın alınabileceğini açıkladı. Musk’ın bu açıklamasının hemen ardından lider kripto para Bitcoin yükselişe geçti.

Şirketin, geçtiğimiz Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığının açıklanmasının ardından, Bitcoin’de yeni bir rallinin fitili ateşlenmişti. Kurumsallar tarafından başlatılan bu rallinin sonucunda Bitcoin, 61.683 dolar seviyesine yükselerek yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi.

Şirket tarafından Bitcoin alımı ile ilgili olarak şu açıklama yapılmıştı;

“Ocak 2021’de, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve esneklik sağlamak amacıyla yatırım politikamızı güncelledik. Politikamızın bir parçası olarak, Yönetim Kurulumuz tarafından, gelecekte belirtilen dijital varlıklar, külçe altın, altın, borsada işlem gören fonlar ve diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına bu tür nakitlerin bir kısmını yatırabiliriz. 

Tesla Model S Almak İçin Ne Kadarlık Bir Bitcoin Ödemesi Gerçekleştirmek Gerekiyor?

Tesla’nın en sevilen modellerinden birisi olan Model S, ABD’de 78.490 başlangıç fiyatı ile satılıyor. Mevcut BTC fiyatı ile bir Tesla Model S almak isterseniz, 1.41 BTC’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 55.391 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku