Araştırma raporu böyle diyor: Bitcoin in altın la ilişkisi zayıflıyor

0 1

Bitcoin ticaretindeki düşüşle Bitcoinin yıllık oynaklığı altı ayın en düşük seviyesine geldi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Kraken’in işletmesi olan Kraken Intelligence’ın Haziran 2020 “Bitcoin Oynaklık Raporu”na göre Bitcoinin oynaklığı 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

 Rapora göre Bitcoinin (BTC) altınla ilişkisi azalmış olsa da S&P 500 Endeksi ile olan ilişkisi artıyor.

Yayımlanan rapor Bitcoin ticaretindeki yüzde 31lik düşüşün ana hatlarını çizdi.

 Rapora göre hacim ve oynaklıktaki önemli düşüş Haziranı Bitcoin için Şubat 2020den bu yana en hareketsiz ay yaptı. Bu aynı zamanda Bitcoinin hisse senetleri ve altın ile ilişkisini büyük ölçüde etkileyen büyük bir eğilimin tersine dönmesine neden oldu.

ALTIN İLE BTC KORELASYONU HAZİRAN’DA ORTALAMA GÖSTERGELERE GÖRE 0.73 AZALDI

Araştırmacılar Bitcoinin altınla 30 günlük korelasyonunun bir yıllık ortalamasının 024ün altına düştüğünü buldu. Kraken Intelligence korelasyon hareketinin Mayıs ayının ikinci yarısında bir yıllık ortalama olan 050nin üzerinde sona erdiğini bildirdi.

S&P 500 İLE KORELASYON ARTIYOR

Bitcoin altınla daha az korelasyona girerken kripto para biriminin S&P 500 gibi borsalarla korelasyonu büyüyor. Kraken Intelligencea göre tersine dönme eğilimi Bitcoinin S&P 500 ile olan ilişkisinin Haziran ayı sonunda 065e kadar yükselmesine neden oldu. Analistler aylık ortalamanın bir yıllık ortalama olan 0.26dan 0.52ye yükseldiğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku