Tether, 39 Ethereum adresini kara listeye aldı

0 1

100 bin USDCnin Center tarafından kara listeye alınmasından hemen sonra Tether de bazı Ethereum adreslerini kara listeye aldı.

Tether (USDT) USDTde 46 milyon dolar değerinde 39 Ethereum adresi kara listeye aldı. Bunlardan 5.5 milyon değerindeki 24 adres bu yıl kara listeye alındı.

Horizon Gamesten Ethereum araştırmacısı Philippe Castonguay Dune Analyticsi kullanarak hem Center hem de Tether tarafından kara listeye alınan adresleri izleyen bir gösterge tablosu oluşturdu.

En büyük adres 45 milyon doların üzerinde ve 5 Nisanda kara listeye alındı.

 Tetherin kardeş şirketi Bitfinex’in genel danışmanı Stuart Hoegner medyaya Tetherın gerektiğinde uluslararası kolluk kuvvetleri ve kara listelerle çalıştığını söyledi.

Hoegner ; “Tether rutin olarak soruşturmalarında kolluk kuvvetlerine yardım ediyor. Tether kullanıcılara ve borsalara bilgisayar korsanları tarafından çalınan on milyonlarca doları kurtarmak için yardımcı oldu” dedi.

NEDEN ÖNLEM ALINIYOR?

Arcane Assets CIO Eric Wall Twitterda kara liste işlemlerinin ve hesapların kısıtlanmasının açıkça şüpheli olan işlemler dışında tedbir amaçlı da yapılabildiğini vurguladı. Hesaplar muhtemel dolandırıcılık veya yanlışlıkla işlem yapılmasının önlenmesi için dondurulabiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku