İşte Aralık’ta Radarınızda Olması Gereken 10 Metaverse Altcoin

6.124

Metaverse son birkaç aydır oldukça popüler bir konu haline geldi. Kriptoarena.com olarak kasım ayında büyük bir trend haline gelen metaverse odaklı 10 altcoin projesini inceliyoruz. Listemizde Star Atlas, My Neighbor Alice, Yield Guild Games, Illuvium, UFO Gaming, Enjin Coin, Gala Games, The Sandbox, Axie Infinity ve Decentraland yer alıyor.

Star Atlas ve My Neighbor Alice

Blockchain üzerinde bir açık alan strateji oyunu olan Star Atlas’ın geliştiricileri, merkezi olmayan bir oyna-kazan çerçevesine sahip keşif, savaşlar, mini oyunlar, kaynak madenciliği, istasyon modüler yapısı ve diğer mekaniklerle Unreal Engine üzerine kurulu büyük bir dünya vaat ediyor. Ancak metaverse temalı altcoin projesinin oyununun tanıtımı henüz yayınlanmadığı için geliştiricilerden konuya ilişkin bir açıklama yapmaları bekleniyor.

Bu yaz oldukça başarılı bir metaverse altcoin projesi olan My Neighbor Alice piyasa sıralamasında 145. sırada yer alıyor. Bu hızlı yükselişin ardından geliştiriciler, Eylül ayında sahipleri için kapalı bir beta sürümünü tanıttı. Oyunun çıkış tarihi 2022 Baharı olarak planlanıyor.

Metaverse altcoin projeleri Yield Guild Games ve Illuvium

Gabby Dizon, Beryl Li ve üçüncü anonim kurucu ortak metaverse altcoin projesi Yield Guild Games’i küçük bir ödeme karşılığında kiralık oyun karakterleri sağlamak amacıyla başlatıldı. Axie Infinity çok pahalı hale geldiğinden, insanlar kendi karakterlerini elde etmek ve kendi başlarına kazanmaya başlamak için NFT’leri kiralıyorlardı. Şirket, Axies ile durmadı. Şimdi portföyleri, The Sandbox, Illuvium, F1 Delta Time, Star Atlas, Zed Run, Splinterlands, Ember Sword, Thetan Arena gibi Blockchain oyunlarını içeriyor.

Başarılı bir token satışı ve üstel büyüme ile bu yıl piyasaya çıkan Illuvium’un tam teşekküllü bir açık dünya macera RPG’si olması planlanıyor. Metaverse altcoin projesinin fiyatı, nisan ayında 50 dolar olan başlangıç ​​fiyatından sonra 1700 dolar eşiğini geçti. Şimdiye kadar oyun, Blockchain’deki en iyi Pokémon benzeri oyunlardan biri olmayı vaat ediyor. Platformun geliştiriciler, oyun Ethereum Blockchain’i üzerine kurulmuş olmasına rağmen gas ücretlerinden kurtulma sözü verdiler.

UFO Gaming ve Enjin Coin

Blockchain üzerindeki bir metaverse odaklı altcoin projesi olan UFO Gaming’in platformu Super Galactic’i tanıttı. UFO Gaming, yaklaşık 1500 dolarlık bir piyasa değeri ile metaverse projeleri arasında altıncı sırada yer alıyor. CoinGecko’da ilk 200’de bulunan bu kripto para birimi henüz Ancak CoinMarketCap sıralamasına girmeyi başaramadı.

EnjinCoin metaverse altcoin projelerinin öncüsü olarak biliniyor. Geliştiriciler, projeyi Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i piyasaya sürdüğü bir zamanda kurduklarını iddia ediyor. Enjin, oyunun entegre edilebildiği evrensel bir ağ olarak biliniyor. Bu nedenle oyun NFT’leriniz ekosistemdeki diğer oyunlarda kullanıma uygun olabilir. Bir oyunda bir tür kaynağı toplayabileceğinizi ve diğerinde hemen farklı amaçlar için kullanılabilir. Çünkü ikisi de tüm NFT’leri depolayan bir Enjin cüzdanına bağlı.

Metaverse altcoin projeleri Gala Games ve Sandbox

Gala Games, metaverse altcoin patlaması gerçekleşmeden önce de oldukça bilinen bir proje olarak bu konumunu korudu. Gala Games’in geliştiricileri, her oyunda oyunculara geleneksel oyunların sadeliğini sağlayacak neredeyse görünmez bir kripto ekonomisi yaratmayı hedefliyor. Şimdiye kadar, ekosistem, ikisi zaten oynamak için mevcut olan birkaç proje içeriyor.

Sandbox kullanıcılarına, sahip oldukları araziye ve NFT’ler gibi tüm oyun içi öğelere sahip olma imkanı veriyor. Minecraft’a benzeyen oyunda yaratılan şeylerin The Sandbox’tan Minecraft’a taşıma olanağı bulunuyor. Ayrıca Sandbox, metaverse deposunda mini oyunlar oluşturmak için yerleşik bir oyun oluşturucu içeriyor. Metaverse altcoin projesi SAND, halihazırda Snoop Dogg, Deadmau5, The Walking Dead, Avenged Sevenfold, Atari, Samsung ve LG ile ortaklık kurdu. Alfa sürümünün lansmanının 29 Kasım’da gerçekleşmesi planlanıyor.

Axie Infinity ve Decentraland

Oldukça popüler bir proje olan Axie Infinity’nin geliştirici ekibi Sky Mavis, Yield Guild Games ile birlikte kripto oyunlarını popüler hale getirerek NFT’lerin sadece pahalı JPEG’ler veya kod parçaları olmadığını gösterdi. 2021’in ilk yarısında kelimenin tam anlamıyla oyna-kazan devrimi yaratan bu oyun üç tür token kullanmasının yanı sıra ilk oyun içi kripto borsasını tanıttı. Böylece oyun içi para biriminizi oyunun kendisinden bile çıkmadan bir stablecoin’e çevirebilirsiniz.

İlk tam teşekküllü 3D kripto metaverse’ü olan Decentraland çevrimiçi etkinlikler, NFT galerileri ve hatta diğer oyunlara ev sahipliği yapıyor. Örneğin, Zed Run ve Battle Racers resmi olarak PC ve mobil cihazlarda ve ayrıca Decentraland metaverse içinde oynanabilir. Öte yandan, metaverse’ler, oyun evrim zincirinin yalnızca yeni halkası olarak görülüyor. Gelecekte ne olacağı henüz bilinmese de Decentraland kesinlikle en gelişmiş metaverse altcoin projelerinden birisi olarak nitelendiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak https://dailycoin.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku