Bitcoin için 13 kasım kritik gün

0 2

13 Kasımda Bitcoin (BTC) opsiyonlarında toplam 525 milyon dolarlık açık faizin süresi dolacak. Bu 470 milyon dolarlık opsiyon açık faizinin de sona erdiği geçen haftaya benziyor. Hacmin çoğu aylık ve üç aylık opsiyonlardan geçtiği için bu biraz alışılmadık bir aktivite sunuyor.

5 Kasımda sat opsiyonlarının açık faizi al olanlardan yüzde 30 daha fazlaydı. Deribit borsası bu cuma günkü vade sonu için 431 milyon dolarlık açık faize sahip ve Bit.comun da 72 milyon doları var.

Bu rakamın yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğuna dair hızlı bir sonuca varmadan önce son kullanma tarihi yaklaşan potansiyel alım satım baskısını ölçmek için daha ayrıntılı bir bakış açısı almak önemli.

Örneğin 18.000 dolarlık bir alım opsiyonu sahibi Bitcoin fiyatını sona ermesine 32 saatten az bir süre ile 16 bin 500 dolara çıkarmak için fazla bir kazanç elde edemez. Bu opsiyonlar zaten piyasa tarafından değersiz görülüyor. Aynı şey 14 bin dolara düşen bir satış opsiyonu için de söylenebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku