Apple Kurucu Ortağı Wozniak dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

0 0

Appleın Kurucu Ortağı Steve Wozniak kripto paralar ve blockchain teknolojosini kullanarak enerji verimliliği projelerine yatırımları kolaylaştırmayı hedefleyen şirket Efforceyi kurdu.

Şirket Perşembe günü hbtc.comda listelenen token WOZX ile yatırımcılardan katkı almayı sağlayarak enerji verimliliği projelerini finanse etme ve üstlenme sürecini hızlandırmak için yeni bir pazar yeri olmayı hedefliyor.

Efforce ilk hedef olarak piyasa değerini on kat artırarak 950 milyon dolara çıkarmayı ve önümüzdeki hafta içerisinde Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb Globalde listelenmeyi amaçlıyor. Şirkete göre enerji hizmetleri şirketleri (ESCO) sınırlı bir şekilde sermaye erişimine sahipler çünkü bankalar yatırım getirisini doğru bir şekilde değerlendirebilecek teknik uzmanlığa sahip olmadıkları için geleneksel bankacılık kanallarını kullanmaları mümkün olmuyor.

Bu tür sorunların önüne geçecek olan Efforce ile birlikte ESCOlar enerji verimliliği projelerini doğru bir şekilde kaydedebilecek yatırım ihtiyaçlarını değerlendirebilecek ve getirilerini hesaplayacak bir “Enerji Performans Sözleşmesine” sahip olacaklar.

Her bir projenin enerji tasarrufunu ölçmek elde edilen verilerin kullanımı ve satışı için yatırımcı profilinde kaydedilen enerji kredilerine dönüştürmek için şirketin ayrıca blockchainde akıllı bir sayacı olacak.

Wozniak yaptığı açıklamada “Herkesin dünya çapındaki enerji verimliliği projelerine katılmasına bunlardan finansal olarak yararlanmasına ve anlamlı bir çevresel değişim yaratmasına olanak tanıyan ilk merkezi olmayan platform Efforceu yarattık” dedi.

Şirket Wozniak Jacopo Vanetti Andrea Castiglione ve AitherCO2yi de kuran Jacopo Visetti ortaklığı ile kuruldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku