APPLE KURUCU ORTAĞI STEVE WOZNIAK, BTC HİSSELERİNİ 20.000 DOLARDEYKEN SATTIĞINI AÇIKLADI

0 0

Appleın kurucu ortağı Steve Wozniak Aralık 2017de kripto para birimi 20.000 ABD Dolarına ulaştığında tüm Bitcoinlerini (BTC) sattığını söyledi.

İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenen Nordic Business Forum’da konuşan Wozniak Bitcoin‘i ilk defa 700 dolar seviyesindeyken deneme amaçlı aldığını ifade etti. Apple’ın kurucu ortağı ne kadar Bitcoin aldığını ise açık etmedi. Bitcoin’i alırken neyi amaçladığını da şöyle özetledi:

Amacım Stockholm gibi bir yere seyahat etmek ve sadece bitcoin kabul eden restoran ve otellere gitmek ve seyahat ederken sadece bitcoin kullanmaktı. ”

Yine de Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 ABD Dolarına ulaştığında Wozniakin BTC varlıklarının tümünü sattığı söyledi ve ekledi;

Fiyat zirveye roketlendiği zaman kendi kendime sürekli onu takip eden ve sayıları önemseyen insanlardan biri olmak istemediğini söyledim. Hayatımda böyle bir şeyi önem vermek istemiyorum […] Endişe sahibi olmamak mutluluğumun bir parçası. Bu nedenle hepsini sattım ve ondan kurtuldum.”

Wozniak Bitcoin’i 700 dolarda aldığını ve zirve seviyelerinde ise sattığını belirtti. Buna göre Wozniak kripto para Bitcoin’den yaklaşık olarak %2800 oranında kâr elde etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku