Apple ın 191 milyar dolar nakit parası Bitcoin e yatırım olarak akacak mı?

0 0

 Crypto topluluğu nakit karlarını korumak için Apple veya Microsofttan Bitcoine olası yatırım hakkında spekülasyon yapıyor.

Şirketin CEOsu Michael Saylor tarafından açıklandığı gibi MicroStrategy tam bir Bitcoin Node işletiyor.

Kripto topluluğunda Bitcoine (BTC) yatırım yapacak bir sonraki teknoloji devinin hangisi olacağı konusunda bir tartışma başladı. PayPalın kripto hizmetlerine Bitcoin Ethereum Litecoin ve Bitcoin Cash eklendiğini duyurmasının ardından bir Bitcoin rallisi başladı. Benimseme seviyeleri kurumsal düzeyde her zaman en yüksek seviyededir.

Microsoft ilk olarak Bitcoine mi yatırım yapacak?

Bitcoin merkezli yatırımı duyuran ilk S&P 500 devi MicroStrategy oldu. Şirket nakit kazançlarını korumak için BTCye 400 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. O zamandan beri MicroStrategynin Bitcoin satın alımından 100 milyon dolar kar elde ettiği ve bununla son 3 yılda faaliyetlerinden elde ettiği karı aştığı tahmin ediliyor.

Max Keizer Winklevoss kardeşler Scott “The Wolf of All Streets” Melker gibi şahsiyetler MicroStrategy stratejisini takip eden diğer şirketlerin olasılığını tartıştılar. Bunların arasında Apple ve Microsoft önde gelen adaylardır. Bir CNBC raporuna göre teknoloji şirketinin elinde 191 milyar dolarlık bir gelir var.

Mevcut ekonomik görünüm nedeniyle Keiser Appleın kârının “eriyen bir buz küpü” olduğunu söyledi. Bu Federal Rezervin önlemlerinin ABD dolarında neden olduğu enflasyondan kaynaklanmaktadır. Morgan Stanley’in eski Asya başkanı Stephen S. Roach gibi makroekonomik uzmanlar ABD para biriminde % 35’e varan bir düşüş öngördü.

Keiser şöyle bir tweet attı: Appleın bilançosunda 19183 milyar dolarlık “eriyen buz küpü” var

 Bitcoin geliştiricisi Samson Mow ve David Nage Keizer ile aynı fikirde ve Appleın CEOsunu şirketin nakit kazancının en az % 2sini Bitcoine yatırmaya davet etti. Bu büyük bir BTC satın alımında 20 milyar dolardan fazlasını temsil eder. Bir kullanıcı Keizera teknoloji devi şirketlerin “değer yaratmadıkları için çok hızlı para kazandıklarını” söyledi ve Microsoftun Appledan önce kripto pazarına gireceğine bahse girdi.

Gemini borsasının kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss Bitcoin konusunda oldukça iyimserler ve kripto para biriminin 2020nin sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını umuyorlar. Cameron MicroStrategy ve Squareden Bitcoin alımına atıfta bulunarak şunları söyledi:

Bitcoin kurumsal bir hazine varlığı olma yolunda ilerliyor. Yakında diğer birçok şirket ve sonunda merkez bankaları takip edecek. Bu sadece başlangıç…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku