Apple CEO’su Yatırım Yaptığı İki Kripto Parayı Açıkladı

654

Apple CEO’su Tim Cook, bugün erken saatlerde düzenlenen DealBook Online konferansına katıldı. Bir soru üzerine Tim Cook, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum (ETH)’a sahip olduğunu açıkladı. 

”Kripto para birimlerine yatırım yapmak mantıklı”

Dünyanın en büyük ikinci şirketinin başkanı, başka yatırımlarla birlikte kripto paralara da yatırım yapmanın mantıklı olduğunu düşündüğünü söyledi ve şunları ekledi:

Çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto yatırımı yapmak mantıklı. Bir süredir bu alanı araştırıyordum.

Bitcoin (BTC)'de Kurumsal Yatırım Tavan Yaptı: İşte Kısa Vadede Beklenen Fiyat

61 Yaşındaki işadamı kripto paralar hakkında biraz araştırma yaptığını ve bir süredir ilgilendiğini söylese de, Apple’ın kripto almaya başlayacağı ya da ödeme yönetimi olarak bu para birimlerini kabul edeceği anlamına gelmediğini de belirtti. Apple’ın kripto para yatırımı yapıp yapmayacağı konusunda da konuşan Cook, şuan böyle bir olasılığın olmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı: 

Kendi paramı yatırmak istemediğimden değil ama Apple hissesi alanların, kripto yatırımı için bu hisseleri aldığını düşünmüyorum.  

Cook, Apple’ın kripto paraları araştırma konusunda acele etmediğini söylerken,  Facebook gibi özel sektördeki şirketlerin kendi dijital para birimlerini başlatarak güç elde etmek için çaba harcamaması gerektiğini sözlerine ekledi. Geçtiğimiz ay, uzunca bir süredir Bitcoin savunucusu olan Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, dijital para birimlerinin aşırı ve kontrolsüz büyümeleri durumunda yasaklanabileceğini belirtmişti. Cook’un katıldığı konferansın ardından, yatırımcılar konuşmaları olumlu karşıladı. Bitcoin ve Ethereum’un fiyatı bir miktar daha yükseldi.

 

Bitcoin’e kurumsal yatırım artıyor

Bitcoin (BTC), kripto para birimlerine yatırılan toplam fonların 2020’nin en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte kurumsal fon girişlerinde yine liderliği elinde tutuyor. CoinShares’in son raporuna göre, kripto piyasasına yönlendirilen fonlar, art arda 12 haftalık girişten sonra 8,8 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz yılın rekoru olan 6,7 milyar dolar ile karşılaştırıldığında piyasaya fon girişinde yeni bir rekor kırılıyor.

JPMorgan'dan Çarpıcı Bitcoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyeler Mümkün

Ethereum’da ise, bir süredir her gün tüm zamanların en yüksek seviyesini güncellerken, arka planda arz şokuna neden olabilecek çok sayıda şey oluyor. Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, bazı analistler, bu durumun zaten arz şokunun mevcut olduğu ve kripto para biriminin fiyatını etkilediği konusunda hemfikir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku