Twitter CEO’su Jack Dorsey İlk Tweetini NFT Olarak Satışa Çıkardı!

0 64

Popüler sosyal medya platformu Twitter’daki ilk tweetin sahibi olan Twitter CEO’su Jack Dorsey, bunu bir non-fungible (değiştirilemez) token (NFT) olarak açık artırmaya çıkardı.

Dorsey, 21 Mart 2006 tarihli tweet’ini Valuables platformu üzerinden satışa çıkardı. Şu ana kadar ki en yüksek teklif 88 bin 888 dolar seviyesinde. Açık artırma, Dorsey’in bir teklifi yeterli bulup kabul edene kadar devam edecek.

Valuables web sitesinde yapılan açıklamaya göre, tweetin satışı gerçekleştikten sonra Twitter’da yayınlanmaya devam edecek. Satın alınan tweet, yaratıcı tarafından imzalanıp doğrulandığı için benzersiz bir dijital tweet sertifikasına sahip olacak.

Non-fungible token (NFT) nedir? Çalışma Sistemi Nasıldır?

Benzersiz ya da değiştirilemez token olarak tanımlanan non-fungible tokenler, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) ekosisteminin gelişmesi ile birlikte 2020 yılında popülerlikleri arttı. Bu fikrin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep, blockchain ekosistemi üzerinde yer alan verilerin güvenilirliği ve değiştirilemez olması.

Değiştirilemez token’lar (NFT’s) blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş ve bir eşi benzeri daha olmayan token anlamına geliyor. NFT’ler diğer token’lar gibi değiştirilemez ve kullanım hakkı mutlak olan bir varlıktır. Kısaca NFT’lerin hepsi birbirinden farklı ve değerde yaratılır ve bu şekilde el değiştirilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku