Ankette BTC yi elinizden ne zaman çıkarırsınız diye soruldu? Cevap…

0 0

Birçok Bitcoin yatırımcısı için özellikle fiyatta hızlı bir düşüş sırasında kayıptan satış yapmaktan kaçınmak için en iyi uzun vadeli strateji. Ancak hodlersların kârlı olsalar bile pozisyonlarını bırakmayı reddettikleri bir fiyat artışı yatırımcılar arasında büyük bir olumlu duygu olduğu anlamına geliyor.

BİTCOİN TAHMİNİ DAHA ÖNCE TUTMUŞTU… ŞİMDİKİ TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN

Bir kripto para birimi analitiği firması olan Glassnodeden elde edilen veriler yatırımcıların satmasını sağlamak için daha az teşvik olduğu için takas edilecek Bitcoin zincirindeki mevduat sayısının azaldığını ortaya koyuyor.

Geçen yazki rallide benzersiz günlük döviz mevduatları 60 bin dolardan fazlaya ulaştı. Ancak o zamandan bu yana neredeyse yüzde 60lık bir düşüş yaşandı. Borsalara yapılan transferlerin sayısı sadece 25 bin.

Görünen o ki lider kripto para biriminde yatırımcıları bir fiyat artışı bekliyor. Bunun yanında Bitcoinin yarıya inmesi birçok insanın çantalarını tutmasının nedenlerinden biri olabilir.

Ancak şöyle de bir durum var: Bitcoine veya diğer herhangi bir varlığa uzun vadeli yatırım söz konusu olduğunda yatırımcıların ne zaman çıkacaklarını bilmeleri gerekir.

Cryptopotato tarafından bildirilen birkaç ankete göre hodlerslar Bitcoinlerini ne zaman satmayı planladıkları konusunda tutarlılık gösteriyor. 

100 bin doları bekleyecekler

En çarpıcı sonuç ise çoğu insanın 100 bin dolarlık bir fiyata ulaşana kadar BTClerini tutmaya devam edeceklerini belirtmesi. Ancak bazı yatırımcılar madeni paralarını asla fiat ile değiştirmeyeceklerini iddia etti. Aynı yatırımcılar bir gün geleneksel fiat para birimlerinin yerini birincil değişim aracı haline getirmeyi umuyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku