Anket yapıldı… En popüler uzun vadeli yatırım hangisi?

0 0

En popüler uzun vadeli yatırım hangisidir? Cevap sizi şaşırtmayabilir.

Huobi yatırımcılarının yakın tarihli bir anketine göre katılımcıların yüzde 45inin bir yıldan uzun bir zamandır piyasada olduklarını ve yüzde 125i yatırımlarının kazanç elde etmek için dört yıldan fazla beklemeye istekli olduklarını söylüyor. Bu çoğu kripto yatırımcısının sadece hızlı para kazanmak için orada olduğu genel görüşüyle çelişiyor gibi görünüyor.

En uzun süre hangi varlığa sahip oldukları sorulduğunda yüzde 69unun Bitcoin (BTC) olduğunu söylemesi şaşırtıcı değil. Yanıt verenlerin büyük çoğunluğunun 26-50 yaş aralığına ait olmasına rağmen çoğu üç yıldan az yatırım deneyimine sahip.

Ayrıca ankete katılan bireylerin yarısından fazlasının yıllık geliri 10 bin dolar veya altında. Bu düşük görünse de Huobiye göre anketin bu gelir seviyesinin mutlaka düşük olarak kabul etmeyeceğini çünkü anketin “gelişmekte olan piyasalarda” yapıldığını belirtmeliyiz.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta da ankete yalnızca 491 kişinin yanıt vermiş olması. Bu nedenle bu örneklemin ne kadar temsil edici olduğu belirsiz.

Kripto para biriminin hem perakende hem de profesyonel yatırımcılar tarafından algılanma biçiminde hızlı bir şekilde zengin olma planından daha uzun vadeli bir yatırım sürecine doğru bir değişim olduğu görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku