Andreessen Horowitz, Crypto Startup School belgeselini yayınladı

0 0

Kaliforniya merkezli özel Amerikan girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz 9 Ekim 2020de YouTubeda “Crypto Startup School” adlı yeni bir belgesel yayınladı. Belgesel yakın zamanda bir kripto şirketi kurma sürecini öğrenen 40 katılımcılarından oluşan Andreessen Horowitz kursunu kapsıyor.

Youtube video açıklamasında bu 30 dakikalık perde arkası belgeseli kripto girişimcileri için “Crypto Startup School” adlı yeni bir programdan geçen birkaç öğrenciyi anlatıyor. “Yol boyunca kripto projeleri geliştiriyorlar yatırımcıları bulmaya ve iş kurmaya çalışıyorlar ve her kurucunun aşina olan zorluklarla karşı karşıya kalıyorlar hepsi de benzeri görülmemiş bir pandeminin ortasında.

Belgesel Andreessen Horowitzin kripto başlangıç kursuna katılan birçok öğrenciyi gösteriyor. Bunun yanı sıra Coinbaseden Brian Armstrong Andreessen Horowitzden Chris Dixon Tina Ferguson ve sponsor yatırımcısı Balaji Srinivasan gibi bireyler de dahil olmak üzere firmalardan bir dizi kripto yöneticisi kursa katılarak belgesel ve konferanslarda yer aldı.

Andreessen Horowitzin kurucu ortağı Marc Andreessen BTCye olan inancıyla biliniyor. Andreessen 2014te “Bitcoin Neden Önemli?” adlı popüler bir makale yazdı. Altı yıl sonra küresel ekonomi hükümetin Covid-19a verdiği tepki ile sarsılırken Andreessen Horowitz “Kripto Fonu II” ile dijital para ekonomisine 500 milyon Dolardan fazla yatırım yaptı.

Andreessen Horowitz 1 Mayıs 2020de yaptığı açıklamada ”Önümüzdeki on yılın ihtiyaçlarını karşılamak için internetin uzun vadeli gelişimine yatırım yapmaya devam etmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden kripto ağlarına ve işletmelere yatırım yapmak için kullanılacak yeni bir 515 milyon Dolarlık fon duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Pandemi sırasında gerçekleştirilen “Crypto Startup School” katılımcıları uygulamalar fırsatlar iş modelleri finansman yazılım geliştirme ve uzaktan çalışan insanlarla bir kripto operasyonu yürütmeyi öğrendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku