Analiz Şirketi Coin Metrics Tron ve Ethereum Ağında Meydana Gelen Önemli Değişiklikleri Paylaştı

0 9

Normal kripto para birimlerinin aksine stablecoinler kullanıcılara blockchain teknolojisinin tüm avantajlarını güvenli ve oynak olmayan bir varlıkla sağlar. TRON’un blockchaini bu trendin ön saflarında yer alıyor ve platformunda 85 milyar USDTnin üzerinde bir değer barındırıyor. Stablecoin ekosisteminin tamamında depolanan 375 milyar dolar olduğu düşünüldüğünde TRON’un 1.8 milyonluk büyüyen kullanıcı tabanı yaygın stablecoin benimsenmesine önemli bir katkıda bulunuyor.

Stablecoinlerin Yükselişi

Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler bankacılık sistemlerini işe yaramaz hale getiren sosyal politik ve ekonomik kargaşayla karşı karşıya. Myanmardan Lübnana kadar insanlar birikimlerini geri çekmeye çalışmak için saatlerce hatta bazen günlerce beklemek zorunda kaldı.  Hatta bazıları bunun artık mümkün olmadığını öğrendiler. İnsanların birçoğu yeni bir sistem arıyor ancak birikimlerini Bitcoin gibi oynak varlıklarda tutmaktan korkarken bu noktada stablecoinler uygun bir seçenek haline geliyor. ABD dolarına sabitlenmiş bire bir USDT gibi tokenlar internet erişimi olan herkese bir tasarruf mekanizması sağlayabilir ve hükümetlerin sahip olduğu parasal gücü halka geri döndürebilir.

Çeşitli varlık destekleri ile seçim yapabileceğiniz yaklaşık 35 yerleşik stablecoin vardır. USDT ağında depolanan toplam stablecoin değerinin neredeyse yarısı ile sektörün lideri konumunda. Tether ayrıca günlük işlem hacmine göre en çok kullanılan kripto para birimidir ve düzenli olarak 100 milyar doları aşan bir hacme sahip. Bu Bitcoin veya Etherden bile önemli ölçüde daha yüksektir. USDT insanların değerlerini korumalarını ve saklamalarını sağlayan önemli bir araçtır ve ayrıca borsalar ile kripto para giriş ve çıkışları arasında sermaye yönlendirmek için de kullanılır.

Coinmetrics: Tron Ethereumu Geride Bırakıyor

USDT Ethereum blockchainde çalışır ve 24 milyon token sahibi vardır bu da TRONun 18 milyon USDT token sahiplerini etkileyici bir rakam yapar. İki platform arasındaki piyasa değeri eşitsizliği göz önüne alındığında her iki ağdaki USDT kullanıcılarının yakınlığı TRONun sağlayabileceği ölçeklendirme yeteneklerini gösterir. TRONun 25 milyar dolarlık piyasa değerine kıyasla Ethereum 190 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ancak TRON Ethereumdaki USDT sahiplerinin yüzde 75ine sahip.

25 Milyar dolar’lık piyasa değeri ile kripto para birimleri arasında 21’inci sırada bulunan Tron kendi piyasa değerinin dört katından fazla USDT’yi üzerinde bulunduruyor. Kimi analistler tarafından oldukça riskli olarak görülen bu durum şu zamana kadar bir sorun yaratmış değil.

DeFi ekosistemine olan talebin artmaya devam etmesi ile birlikte Ethereum üzerindeki işlem ücretleri artmaya devam editor. Bu noktada USDT transferleri için en çok tercih edilen ağ olarak öne çıkan Ethereum tahtını kaybediyor. CoinMetrics tarafından paylaşılan verilere göre Tron üzerindeki aktif USDT adres sayısı Ethereum üzerindeki adres sayısını geride bırakmış durumda.

Ethereumda yüksek işlem ücretlerinin etkisini hisseden kullanıcılar nedeniyleTRON USDTlerini düzenli olarak depolamak ve göndermek isteyenler için daha uygun bir seçenek haline geldi. Ethereum’un sıkışık blokları ve artan ücretleri daha fazla kullanıcının TRON gibi yüksek işlem hacmini desteklemek için daha donanımlı platformlara kaçmasının arkasındaki neden.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku