Trump ın Eski Danışmanı Scaramucci Forbes a Neden Bitcoin e (BTC) Yöneldiğini Anlattı

0 1

Alternatif yatırım şirketi Skybridgein kurucusu ve eski ABD başkanı Trumpın danışmanı Anthony Scaramucci neden Bitcoine yatırım yaptığını ve bu konuda umutlu olduğunu ünlü finans dergisi Forbesa anlattı.

Bir dönem Donald Trump’ın iletişim danışmanlığını yapan Anthony Scaramucci’nin serbest yatırım fonu SkyBridge Capital bir Bitcoin fonu için SEC’ye başvuruda bulunmuştu. SkyBridge Bitcoin Fund adıyla faaliyette olacak fon en az 50 bin dolarlık yatırım yapacak olan akredite yatırımcılara açık olacak. SkyBridge Capital’in yönetimi altında 9.2 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Şirket Kasım ayında dijital varlıklara yatırım yapabileceğini SEC’ye bildirmişti. “Fonların fonu” olarak bilinen milyar dolarlık fon dijital varlıklarda pozisyon almayı sağlayan yatırım fonlarına yatırım yapabileceğini belirtmişti. Bu yatırımların dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknolojiler sağlayan şirketlere de yapılabileceği sadece Bitcoin ile sınırlı olmadığı kaydedilmişti.

Bitcoin Scaramuccinin Gönlünü Nasıl Kazandı?

Scaramucci hem kendisinin hem de araştırma ekibinin başlangıçta Bitcoine şüpheyle yaklaştığını belirtiyor. Ancak üç yıllık bir değerlendirme sürecinin ardından “altından daha iyi bir yatırım” olduğu sonucuna vardı.

Scaramucci Bitcoin hakkındaki ilk şüphelerinin üstesinden gelirken durumu birçok açıdan değerlendirdi. Ünlü Bitcoin karşıtı Warren Buffett’in düşüncelerinden etkilenerek anlamadığı bir şeye yatırım yapmak istemedi. Ayrıca Bitcoin fiyatının sıfıra çakılabileceğine dair kalıcı endişeleri vardı.

Bütün bu olumsuz etkilere ve düşüncelere rağmen zamanla BTCnin ömür boyu sürecek bir yatırım fırsatı olduğu sonucuna vardı. Scaramucci bu fikir değişikliği için üç neden belirtti. İlk olarak Scaramucci 2009dan bu yana ortaya çıkan binlerce rakip blockchaine dikkat çekti ancak bunların lider kripto para birimi Bitcoinin yerini almada başarısız olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Bitcoinin piyasa değerine bakarsanız her şeyi gölgede bırakıyor ve1 trilyon dolara yaklaşıyor.”

Bunun yanı sıra Scaramucci BTCyi 21. yüzyılın ideal para birimi ve finansal devrimin en iyi ürünü olarak görüyor.

Ve son olarak modern topluma ilişkin ortaya çıkan kaçınılmaz değişikle beraber teknolojinin bir takım ağlar oluşturduğunu vurgulayarak bu ağların muazzam bir değeri olduğunu söyledi. Yönetici perakende ağı olarak Amazon sosyal ağ olarak Facebook gibi örneklere işaret etti ve Bitcoini modern çağın parasal ağı olarak tanımladı. 

“Bitcoin parasal bir ağdır. 21. yüzyılda olanlara baktığımızda Amazon olarak bilinen bir perakende ağının evrimini gördük. Facebook adlı bir sosyal ağın devrimini gördük. Google olarak bilinen bir arama ve reklamcılık ağımız var. “

Eski Trump danışmanı Bitcoinin altına alternatif bir değer deposu olarak benimseceğini ve Bitcoinin daha iyi bir seçim olduğunu belirtti

Altının Saltanatı Tehlikede 

Scaramucci Bitcoinin altından neden daha iyi bir yatırım olduğunu açıklamadı ancak burada belirtilmesi gereken çok sayıda nokta var.

Altın arzı bilinmemektedir; Bu madencilik firmalarının yeni altın rezervleri keşfedebilmesiyle birleşiyor. Sadece 21 milyon BTC olacak ve bu Bitcoini altından daha kıt bir varlık haline getiriyor. Birçok yatırımcı Bitcoinin apolitik olduğuna işaret ediyor. Ancak belki de BTCnin en büyük avantajı daha rahat depolama ve daha iyi taşınabilirlik özelliği.

2021in başından beri Bitcoin altından daha iyi performans gösterdi. Son beş hafta içinde altın yüzde 8 değer kaybetti ve bugün özellikle altın tutkunları için korkunç bir gün oldu. Buna karşılık Bitcoin aynı dönemde yüzde 14 arttı.

En büyük altın savunucularından Peter Schiff altın fiyatının yavaşça büyümesinin yakında gerçek bir dalgalanma yaratacağını belirtti. Peter Schiff altın fiyatının haftalık olarak etkileyici bir şekilde kapanmasından sonra altının USD’deki küresel seyir nedeniyle büyük alımlar için bir hedef olacağını tweet’ledi ve yatırımcılara izdiham başlamadan altın almalarını tavsiye ett. 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku