Micheal Saylor Kripto Para Piyasasındaki Kaosun Nedenini Açıkladı!

317

Tüm kripto para piyasası düşüş trendinde. Piyasada ciddi çöküşler yaşanırken, Bitcoin (BTC) savunucusu ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para piyasasının gerilemesine neden olduğuna inandığı faktörleri analiz etti. 

Kripto para projeleri menkul kıymet mi? 

Yeni bir Bloomberg röportajında Saylor, kripto para piyasalarının bu yıl şimdiye kadar yaşadığı oynaklığa katkıda bulunduğunu söylediği iki faktörü açıkladı. Saylor açıklamasında şunları söyledi: 

Bence burada çok fazla dinamik var. Kripto ekosisteminin tamamına bakarsanız, bir dizi düzenleyici belirsizliği görebilirsiniz. Özellikle de sabit kripto paralar ve diğer altcoin projelerinin menkul kıymet olup olmadıklarına ilişkin düzenleyici belirsizlikleri var. Ve bu biraz endişe yaratır… 20 kata kadar kaldıraçla işlem yapabilen çok sayıda kripto borsası var. Bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda kripto var. Bunlar ve merkeziyetsiz finans [DeFi] borsalarında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Yani bu ikinci oynaklık kaynağı.

Saylor’a göre, Bitcoin şu anda kurumlar için, -özellikle Bill Miller gibi efsanevi yatırımcılar portföyünün büyük bir bölümünü lider kripto para birimine ayırdığından dolayı-, harika bir giriş noktası sunuyor. Saylor açıklamalarına şu şekilde devam etti: 

Bu seviyede konsolide olduğunu hissediyorum. Bu, kurumsal yatırımcılar için harika bir giriş noktasıdır. Zengin iş adamları, aile ofisleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuşuyorum ve Bitcoin’in 2021’de yükselişini izlediler. Ve her yıl yüzde 400 artsaydı ona sahip olmaktan korkacak birçok insan olurdu.  

Piyasa alım fırsatı mı veriyor? 

Bitcoin hakkında açıklamalarına devam eden Saylor, şunları ekledi: 

Şimdi bakıyorlar ve lider kripto para biriminin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 40 düştüğünü ama güçlendiğini görüyorlar… Ve bunun Bill Miller gibi çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğinin de farkındalar. Düzenleyiciler tarafından benimseniyor, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve kamu şirketleri tarafından sahipleniliyor. Buna iyi bir giriş noktası olarak bakıyorlar.

Bitcoin, 2022’nin en yüksek seviyesi olan 47.979 dolar seviyelerinden yaklaşık yüzde 26’nın üzerinde düşüş yaşadı ve şuan 35.459 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku