Fundstrat Analistlerinin Ethereum Yorumu Yatırımcıları Heyecanlandırdı

931

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, en çok kullanılan Blockchain ağını çevreleyen yükseliş beklentisi ile cuma günü 4.400 doların üzerine çıktı.

Ethereum, rekor seviyeye ulaştı

Kripto para birimi, Mayıs ayında bir önceki rekor fiyat seviyesi olan 4.379,62 doları geçerek yüzde 4,8 oranında artışla 4,459,20 dolar fiyat seviyesine ulaştı. Binance Coin ve Solana dahil diğer token’ların da toparlandığı görülüyor. CoinGecko.com’dan alınan verilere göre, Ethereum şu anda 511 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip. Ethereum yazımızın hazırlandığı sırada 4.308,83 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH)’un son kilometre taşı, kripto para biriminin bu yıl boyunca bireysel ve kurumsal yatırımcının altcoin’e olan ilgisinin altı kat artmasıyla ve Bitcoin’den çok daha iyi performans göstermesiyle geliyor.

Ethereum, binlerce merkezi olmayan uygulama için kullanılan Blockchain olan Ethereum Ağı’nın temelini oluşturur. Sistem, daha hızlı ve daha enerji tasarruflu hale getirmek için tasarlanan başarılı bir güncellemeden sonra bu hafta daha da hız kazandı. Bybt verilerine göre, Ethereum (ETH)’daki olağanüstü vadeli işlemler Mayıs zirvesini aşarak 12,5 milyar dolara yükseldi ve yeni bir rekor kırdı. Bitcoin’e benzer şekilde, fonlama oranları veya bir yükseliş bahsini açık tutmanın maliyeti bu ay çevrimiçi borsalarda yükseliyor. CME’de, vadeli işlem eğrisi de fiyat yörüngesi üzerindeki iyimserliğin bir işareti olarak yükseliyor. Fundstrat kripto para stratejistleri Sean Farrell ve Will McEvoy tarafından perşembe günü hazırlanan raporda şöyle ifade ediliyor:

Ethereum için zincir içi (on-chain) aktivite ölçümleri destek buluyor ve birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaşabileceği görünüyor.

Ethereum’un fiyat yükselişinin asıl nedenleri neler?

Kriptoarena.com adresinden daha ayrıntılı bilgi alabileceğiniz konu ile ilgili olarak Stratejistler, Mayıs ayında yaşanan düşüşlerin ardından işlem oranı, yeni adresler ve aktif adresler gibi önlemlerin bu ay güçlü bir büyüme gösterdiğini söylüyor. Bu arada bazı analistler, aşırı popüler Shiba Inu kripto para birimindeki artış ile Ethereum (ETH)’un rekoru arasındaki bağlantıya dikkat çekiyor. Kripto komisyonculuk şirketi BitOoda’nın strateji sorumlusu ve araştırma başkanı Sam Doctor, Ethereum’un EIP 1559 güncellemesinin Ağustos ayında uygulandığını ve bunun madencilere ödenen ücretlerin bir kısmını yaktığını ve ağ kullanımının bir fonksiyonu olarak net ihraç miktarını azalttığını söylüyor. Konu hakkındaki görüşlerini paylaşan Sam Doctor şöyle söylüyor:

Yani Shiba Inu çok fazla trafik oluşturursa, ağ tıkanıklığını artırabilir ve daha fazla ETH’nin yakılmasına katkıda bulunabilir. Bu da dolaşımdaki ETH arzındaki net büyümeyi yavaşlatabilir. Daha sıkı ETH arzı, yüksek ağ kullanımıyla birleştiğinde muhtemelen Ethereum’un fiyatını da yükseltebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bnnbloomberg.ca
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku