Analistlere Göre, Bitcoin in 18.500 Doları Elinde Tutması, Yakın Vadede Yükselişini Sağlayabilir

0 0

Bitcoin yaşadığı düşüş sonrası son günlerde 18 bin dolar ile 19.500 dolar arasında konsolide oldu. Varlık mevcut durum itibariyle 19.200 dolar seviyesinde yer alıyor ve Önde gelen kripto para biriminin fiyatı şu anda 19.200 dolar seviyesindedir ve hafta sonu azalan hacim sonucu fiyat stabilize oluyor.

Bazı analistler BTC 18.500 dolar seviyesinde tutunduğu için yükselişi yakın görüyor. Boğaların 18.500 doların altına inmek istemediğini de aktardı.  

Bu öngörüde bulunan yatırımcı 2019 sonunda BTCnin 3.500 dolara düşeceğini tahmin etti. Kripto para biriminin aylar sonra 8.000 dolardan 10.000 dolara geldikten sonra 3.500 dolara düşüşü ile analistin görüşünün doğruluğu kanıtlandı.

Bununla birlikte kısa vadeli eğilimler nedeniyle tedirginlik yaşayan yatırımcılar da bulunuyor. CryptoQuantın CEOsu Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde borsalara sermaye yatıran balinaların sayısında bir artış olduğunu söyledi. Bu bir satış olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor.

“BTC spot borsalarında balina oranı kısa vadeli düşüş eğiliminin başladığını gösteriyor. Tarihsel olarak eğer bu gösterge yüzde 95in üzerine çıkarsa yani mevduatların yüzde 95i ilk 10 mevduattan geliyorsa piyasanın düşüş eğilimi göstermesi veya yatay hareket etmesi muhtemeldir.

Tarihsel emsal Bitcoinin yakında düşebileceğini gösteriyor.

Halving Etkisi Bitcoini 100 Bin Dolara Taşıyabilir

Bitcoinin uzun vadeli eğilimlerine dikkat edildiğinde önümüzdeki yılların varlığın yükselişini sağlaması bekleniyor. Serbest yatırım fonu Off the Chain Capitalin baş yatırım sorumlusu Brian Estes geçtiğimiz günlerde Globe and Maile şunları söyledi:

“Bitcoinin bir yılda 10 kat 20 kat 30 kat yükseldiğini gördüm. Yani 5 kata çıkmak büyük bir şey değil.”

Bitcoinin fiyat hareketinin enflasyon oranının tersi ile bir şekilde ilişkili olduğunu gösteren BTC stok akış modeline işaret etti. Model son halvinge bağlı olarak BTC fiyatının Aralık 2021e kadar 100 bin doları geçeceği üzerinde duruyor. Modelin varyasyonları daha da büyük bir fiyat hareketi öngörüyor.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku