Analistlerden uyarı var: Bitcoin bu seviyeden sonra düşmeye başlayabilir

0 1

Bitcoin 13 bin 200 dolar civarında güçlü bir artış yaşadı. Bu makale yazılırken önde gelen kripto para birimi 15 bin 700 dolardan işlem görüyordu.

Biden seçimi kazanmaya daha yakın görünürken birçok analist Başkan Trumpın yeniden seçilmesi durumunda para biriminin daha da devalüasyona uğramasına yol açacağına inanıyor.

Bu temel makroekonomik eğilime rağmen Bitcoinin buradan düzeltme yaşayabileceğini düşünenler de var.

 Analist: Bitcoin Buradan Düşebilir

Analistler 16 bin dolarlara kadar yaşanan hızlı hareketin ardından Bitcoinin buradan düşme olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

Bir kripto varlık analisti BTCnin 16 bin dolara yaklaşmasının arından aşağıdaki tabloyu paylaştı ve kripto para biriminin aylık bir pivota ulaştığını belirtti ve şu notu düştü:

“Bu önemli. Çünkü BTC şu anda olduğu gibi aylık pivotlarla etkileşimde bulunan yedi kereden son beşi yüzde 10-30luk bir geri çekilme gördü. Bitcoinin 13.500 dolar olan mevcut fiyatının % 10 altında BTCnin şu anki fiyatının ise % 30 altında 10.500 dolar.”

Grafik hakkında yorum yapan analist şunları söyledi:

“BTCnin aylık R1 pivotlarıyla en son 5 / 7sinde temas kurdu ve geri çekildi.”

Unutulmamalıdır ki Bitcoin aylık bir pivot seviyesine her girdiğinde çökmez. Görüldüğü gibi Ekim ayında kripto para birimi önceki aylık direnci geçerek 12.000 ila 13.000 $ arasında tek bir günlük mumla patladı.  Özellikle son birkaç gündür görülen alım hacmi artmaya devam ederse şimdi de aynısını yapabilir

Belki de tam tersi olabilir

 Bu ralliyi yönlendiren unsur ABD dolarının düşüşü. Biden başkanlığı beklentileri nedeniyle USD yine düşüyor ve bu da itibari paranın değerini düşüren büyük bir teşvik yardımıyla sonuçlanabilir..

Daha fazla teşvik beklentisi bazılarının beklediği gibi bir geri çekilmeyi tetiklemek yerine Bitcoini daha yükseğe çıkarabilir. Bunu hep birlikte göreceğiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku