Analistler Göre Dogecoin Gibi Pump and Dump Senaryosu Yaşayan Ripple da (XRP) Neler Olacak? 

0 1

Son zamanların gümdemden inmeyen kripto para birimi XRP bugün yüzde 50 ve son 48 saatte neredeyse yüzde 100 artış gösterdi. An itibariyle XRP 302 milyar dolarlık piyasa değeri ile 065 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. SECin şirkete 2020nin Aralık ayında  dava açmasından bu yana XRP ilk kez bu seviyelerde işlem görüyor.

Piyasa analistleri son XRP fiyat rallisinin geçen hafta Wall Streetteki GameStop (NYSE: GME) fiyat rallisine benzer klasik bir kripto para pompası vakasından başka bir şey olmadığını öne sürüyor.

XRP bir hafta içinde bu şişirme olayını yaşayan ikinci kripto para birimi. Her şey GameStop Reddit topluluğunun Wall Streette bu büyük manipülasyonu yaratmasından kısa bir süre sonra başladı. DOGEu destekleyen benzer bir Reddit topluluğu ortaya çıktı. Ve oyunlarında oldukça başarılı olduklarını söylemeliyiz.

 DogeCoin bir günde yüzde 800den fazla artırdıktan sonra benzer bir hareket geçirmişti. Bu DOGEnin çok kısa bir süre için Litecoini (LTC) bile geçerek ilk on kripto para birimi arasına girmesine neden oldu.

DOGE fiyatı geçen Cuma 0074 dolara ulaştı ve bu seviyelerde büyük ölçüde düzeltme gördü. İlginç bir şekilde XRP ile birlikte DOGE de bugün yüzde 45ten fazla artış kaydetti. An itibarıyle DOGE 51 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0040 dolardan işlem görüyor. Forbes dergisi şu açıklamayı yaptı:

Reddit’in WallStreetBets forumu aracılığıyla organize edilen perakende tüccarlar Telegram ve Discorddaki gruplar dijital tokenları “pump and dump” yapmak için işbirliği yaptıkça Dogecoin ve XRP bu hafta yükseldi. İçinde 140 binden fazla kişinin bulunduğu bir Telegram grubunun üyeleri XRPyi satın alınacak bir kripto para birimi olarak adlandırdı. Bir Telegram grubu üyesi “XRPye odaklanın. Lütfen satın alın ve tutun. diye yazdı

 Analistlere göre  XRPin bu hareketi devam ettirip ettiremeyeceği henüz belli değil. Bununla birlikte mevcut dalgalanmaya göre XRP 075 – 10 dolar arasındaki seviyeleri test edebilir. Fakat çoğu analist bunun geçici bir şişirme olduğu konusunda hemfikir. 

Hedge fonlarla uzun süredir devam eden bir savaşın ardından tüccarlar dikkatlerini kripto para birimine kaydırdı.

Ripple SECe Güçlü Bir Savunma Metni Sundu

Geçen hafta Ripple düzenleyicinin XRP kriptosunun faydasını anlamaya istekli olmadığını belirten SEC davasına güçlü bir savunma yaptı. Şirket “işlevsellik ve likidite” nin menkul kıymetler mevzuatı ile tamamen uyumsuz olduğunu ekledi.

Ripple için Amerika Birleşik Devletlerinin en üst düzeydeki menkul kıymet düzenleyicisiyle başa çıkmak zorlu bir mücadele olacak. Fakat şirket ve yatırımcıları henüz pes etmiş görünmüyorlar. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku