ANALİST:BİTCOİN İNİN 5600 DOLARA İNMESİ SEKTÖR İÇİN İYİ BİR GELİŞME

0 3

Kripto para piyasası Çarşamba 2018 yılının en sıkıntılı günlerinden birisini yaşayarak büyük bir düşüş yaşadı.Lider kripto para birimi Bitcoin ise%10’dan daha fazla düşüş yaşayarak günü tamamladı..Yaşanan kayıp 12 saat içerisnde yaklaşık 700 dolar oldu.Kripto piyasası gibi hepimiz bu düşüşten dolayı endişeye kapılsak ta bir analist bunun tam tersini düşünüyor ve yaşanan olayın kripto sektörü için iyi olduğunu söylüyor.

Travis Kling kripto para yönetim firması analistti ve üst düzey yetkilisi  attığı bir tweet ile Bitcoin’in düşüş trendinin ”yatırımcıların bir umutla gelmeyecek olan shitcoin çantalarına tutunmalarına” bir son vereceğini ve bunun sektör için iyi olduğunu vurguladı.

Bitcoin’in deki bu ani düşüş markettekin tamamında hissedildi ve BTC’nin en yakın rakipleri Ethereum Ripple EOS Bitcoin Cash ve birçok koin de büyük düşüşler oldu.

Temel olarak Bitcoin’in çöküşü ile birlikte alt koinlerin de çöktüğüne değinen Travis bu durumun yatırımcıların düşük hacimli kripto para birimlerinden sıçrama yaşayacakları umudunu kesmelerine sebebiyet vereceğini düşünmekte.Bunun yanı sıra CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs de CNBC verdiği roportajda ”kripto para projelerinin çoğunun likidite krizi yaşadığına ve kurumsal şirketlerin ve yatırımcıların bu projelerden çıktığına işaret etti.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku