Kıdemli Analist, Yeni Altın ve Gümüş Hedeflerini Duyurdu!

287

Altın ve gümüş fiyatları, son kazanımların ardından normal düzeltici geri çekilmeler üzerine Perşembe gün ortası ABD ticaretinde ortalama bir düşüş yaşadı. Her iki değerli metal de günlük sütun grafiklerinde kısa vadeli fiyat artış trendlerinde yer alıyor. Bu grafikleri inceleyen deneyimli analist Jim Wyckoff, her iki değerli metalin gelecekteki fiyatlarına dair tahminlerini duyuruyor.

Usta analist altın fiyat hedeflerini sunuyor

Altın ve gümüş fiyatlarını inceleyen usta analist Jim Wyckoff’a göre şu an için piyasa yükselen enflasyonu ve büyük küresel ekonomilerin pandemi sonrası toparlanmalarında yavaşlama ihtimalini ikinci plana itmiş gibi görünüyor. Önemli dış piyasalar, bugün bir gecede üç haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra daha güçlü bir ABD doları endeksi ile karşılaşıyor. Bir gecede yedi yılın en yüksek seviyesini gördükten sonra ham petrol fiyatları daha düşük ve varil başına 83,00 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda yüzde 1,66 hasılat elde ediyor.

Wyckoff’a göre, teknik olarak, Aralık vadeli altın boğaları, günlük sütun grafiğinde yer alan üç haftalık fiyat artış eğiliminin ortasında genel kısa vadeli teknik avantaja sahip. Analist, boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefinin, Ekim’in zirvesi olan 1.801,90 dolarda sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek olduğunu düşünüyor. Değerli metalin ayılarının bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını Eylül’ün en düşük seviyesi olan 1.721,10 dolarda sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç bugünün zirvesi 1.790,30 dolarda ve ardından 1.800,00 dolarda görülüyor. İlk destek 1.775,00 dolarda ve ardından Çarşamba gününün en düşük seviyesi 1.767,10 dolarda görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Notu: 6.0

Wyckoff’un gümüş piyasası için notu 6.0

Altın analizlerinin ardından deneyimli analist gümüş fiyatlarına yönelik analizlerini sunuyor. Analiste göre gümüş boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Aralık gümüş fiyatları bugün altı haftanın en yüksek seviyesini görüyor. Fiyatlar günlük grafikte üç haftalık bir yükseliş trendinde. Wyckoff’un tahminine göre, gümüş boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 25,00 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları katı desteğin altında 22,50 dolardan kapatmak. İlk direnç bugünün zirvesi olan 24,55 dolarda ve ardından Eylül’ün yükseği 24.945 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek 24,00 dolarda ve ardından Çarşamba gününün en düşük seviyesi 23.615 dolarda görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Notu: 6.0.

Altın ve gümüş grafiklerini inceleyen Jim Wyckoffdaha sonra bakır grafiklerini inceliyor. Aralık N.Y. bakır bugün 1.665 puan düşüşle 456.80 sentten kapandı. Fiyatlar, yoğun kar alma ve zayıf uzun tasfiye nedeniyle bugün seansın en düşük seviyesine yakın kapandı. Wyckoff’a göre bakır boğaları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip ancak bugün daha az avantajlılar. Fiyatlar, günlük sütun grafiğinde hala dört haftalık bir yükseliş trendinde. Analiste göre bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları bu haftanın zirvesi olan 482.30 sentte sağlam teknik direncin üzerine itmek ve kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefiyse fiyatları 435,00 sentte sağlam teknik desteğin altında kapatmak. İlk direnç 460,00 sentte, ardından 465,00 sentte görülüyor. İlk destek bugünün en düşük seviyesi olan 455.20 sentte ve ardından 450.00 sentte görülüyor. Wyckoff’un Piyasa Notu: 6.5.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Kitco.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku