Altın Grafiklerinde Golden Cross Göründü! İşte İzlenecek Seviyeler

207

Altın fiyatları (XAU/USD), Avrupalı ​​trader’ların perşembe gününün hazırlıklarına başlamasıyla gün içinde yüzde 0,07 artışla 1.783 dolarlık haftalık zirveden geriledi. Öte yandan FXStreet analisti Anil Panchal, değerli metalin grafiklerinde ortaya çıkan Golden Cross’un ne anlama geldiğini ve izlenmesi gereken seviyeleri açıklıyor.

DXY, 7 günlük düşüş trendine rağmen piyasadaki konsolidasyondan yararlanıyor

Sarı metal, başlangıçta ABD dolarının üç günün en yüksek seviyesine ulaşmasındaki zayıflığını destekledi ve aynı zamanda yükseliş grafiği modelinden de faydalandı. Ancak, son zamanlarda karışık katalizörler daha sonra altın alıcılarını araştırma yapmaya sevk ediyor. Daha güçlü hisse senetleri ve ABD teşvik umutları, önceki gün ABD dolarının zayıflığını destekledi. Bunu takiben, Fed Yöneticisi Randal Quarles ve Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester’ın daha nadir yorum yapmalarına rağmen yeni katalizörlerin yokluğu USD boğalarını döndürmeye yetmedi. Bununla birlikte, son zamanlarda Çin’deki Evergrande ve Pekin’deki stresli emlak piyasasından kaynaklanan haberler son zamanlarda altın alıcılarını düşündürüyor.

ABD dolar Endeksi (DXY) yedi günlük düşüş trendi ile 93.50 yakınlarında üç haftanın en düşük seviyesini kaydetmesine rağmen piyasa hissiyatındaki konsolidasyondan yararlanıyor. ABD 10 yıllık Hazine tahvillerinin, son zamanlarda 1.8 baz puan (bps) artarak %1,65’e yükselen beş ayın en yüksek seviyesini yeniledikten sonra geri çekildiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca risk katalizörleri, istihdam ve faaliyetlerle ilgili ikinci kademe ABD verileri, cuma günkü Ekim PMI ön okumaları öncesinde altın yatırımcılarının hoşuna gidebilir. Panchal’a göre genel olarak, ABD’den gelen güçlü veriler ve reflasyon korkuları göz önüne alındığında, Fed’in daralma konuşmaları azalmadığı sürece değerli metalin fiyatları düşüş konsolidasyonu modunda kalmaya devam ediyor.

Altın fiyatının teknik analizi

FXStreet analisti Anil Panchal’a göre 50-SMA’dan 200-SMA’ya yukarı yönlü bir kırılma olan golden cross değerli metalin alıcılarını kayırırken, Eylül ayının başından bu yana birden fazla engel altın alıcılarını endişelendiriyor. Analiste göre bu nedenle, Eylül düşüşünün %61,8 Fibonacci düzelmesini içeren 1.791 dolarlık engelin ötesinde net bir yükseliş, sarı metalin boğalarının belirtilen golden cross modelini haklı çıkarması için gerekli hale geliyor. Bunun ardından, 1.800 dolar eşiğine yakın aylık zirve, temmuz ayından bu yana iki kez test edilen 1.834 dolarlık ana engele doğru yükselişi işaretlemeden önce yukarı yönlü filtrelere katkıda bulunuyor.

Diğer taraftan, haftalık yükselen trend çizgisi ve yazım sırasında 1.770 dolara yaklaşan 200-SMA, altın fiyatlarının kısa vadeli düşüşlerini kısıtlıyor. FXStreet analistine göre, değerli metalin satıcılarının 1.770 dolarlık destek yakınsamasını ele geçirmeyi başardığı bir durumda, 1.745 dolar ve 1.730 dolar civarındaki çoklu seviyeler onları son ayın en düşük seviyesi olan 1.721 dolardan önce eğlendirebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku