Analist Tone Vays: Bitcoin in Yükselişinde Spesifik Bir Neden Olmayabilir

0 2

Ünlü Bitcoin analistlerinden birisi olan Tone Vays 2 Nisan tarihinde Cointelegraph kaynağı ile yaptığı bir röportajda kripto paralar ile Bitcoin‘in yakın zamanda yaşadığı ani yükselişin spesifik bir nedeninin olmayabileceğini dile getirdi.

2 Nisan gecesi Bitcoin’in yükselişinden bahseden Vays bunun sadece spekülasyon olabileceğini ve “Bitcoin’in diğer herhangi bir varlıktan farklı olmadığını” iddia ederek her zaman bir tetikleyici olamayabileceğini söyledi. Vays 4200 $ geçtikten sonra Bitcoin’in her zaman 5.000 dolara çıkmasını beklediğini bu hafta içerisinde BTC’nin 4.000 doları aşacağını tahmin etmediğin de itiraf etti:

Short pozisyonlar kapandı kısa sıkışmalar oldu daha fazla insan hype’ye katılmak istedi ve çok fazla haber kanalı her zaman büyük düşüşlerin veya yükselişlerin sebebini bilmeye çalışıyor. Ben bu kanalların çoğunlukla olması için bir habere ihtiyaç duymayan şeyleri bir haberle eşleştirmeye çalıştığını diyebilirim.”

Bunun yanı sıra Brexit olayının da özellikle İngiltere içerisindeki vatandaşların Bitcoin alımı yapmasına neden olduğu teoriler ve spekülasyonlar arasında. Ayrıca bugün Bloomberg aktif Bitcoin cüzdanlarının sayısının iki hafta içinde çok arttığını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku