BITWISE A GÖRE KRİPTO PİYASASININ YÜZDE 95 İ SAHTE

0 1

Bitwise Asset Management tarafından duyuruya göre günümüzde kripto para borsalarında görülen ticaret hacimlerinin yaklaşık yüzde 95’lik kısmı aslında gerçek değil.

Bitwise tarafından yayınlanan bu duyuruya göre Bitcoin’in piyasa genelindeki ticaret hacmi bazen 6 milyar dolar seviyesinde oluyor. Bitwisedan gelen açıklamaya göre;

“Başlık altında en yüksek hacimleri bildiren borsalar tanınmıyor. Rapor edilen bu hacminin büyük çoğunluğu sahte ve / veya ekonomik olmayan işlemlerdir.

Bitwise yaptığı bu araştırma ile kripto para sektöründe yaygın olarak kullanılan Coinmarketcap platformunu örnek olarak gösteriyor. Bitwise’a göre Coinmarketcap hacim konusunda belki de en şüpheli verileri gösteren platformlardan biri olarak göze çarpıyor. Bitwise bildirilen hacmin kabaca yüzde 95inin sahte olduğunu düşünüyor. Bitcoin piyasasının aslında “görünenden çok daha küçük” ve “zannedilenden çok daha düzenlenmiş” oldu vurguluyor.
Bitwise’a göre Bitcoin piyasasın asıl değeri 273 milyon dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku