Analist: Tarihi Fraktal Bitcoin İçin Devasa Ralliye İşaret Ediyor!

470
Kripto para piyasasında yaygın olarak takip edilen analist Justin Bennett, Bitcoin (BTC) için büyük bir rallinin önümüzdeki günlerde çok olası bir senaryo olduğunu söylüyor. BTC, an itibariyle 42.795 dolardan işlem görüyor.

Geçmiş fiyat hareketleri, BTC için en az yüzde 30’luk bir ralliye işaret ediyor

Gerçekleştirdiği yeni bir strateji oturumunda Bennett, BTC’nin geçmişteki fiyat hareketindeki formasyonları inceliyor. Analiste göre, lider kripto para birimi yüzde 20 ile 30’luk bir fiyat artışı kaydedebilir. Bennett, 2021’in başlarından bu yana, Bitcoin ne zaman büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden sonraki günlerde veya haftalarda genellikle bu noktanın altına düştüğünü söylüyor. Geçmişteki modelleri inceleyen uzmana göre, BTC bu süreçte ralli için hazırlık aşamasından olabilir. Stratejist, 2021’in başından beri, Bitcoin’in kritik destek noktalarını kaybettiğinde ortalama yüzde 63’lük bir fiyat artışı kaydettiğini öne sürüyor. En az fiyat artışı ise yüzde 27 ile Nisan ayında maydana geldi.
Bitcoin (BTC)’in tekrar ivme kazanacağınan inanan analist, en az yüzde 27’lik bir rallinin meydana geldiği bir senaryoda, BTC fiyatının 50 ila 53 bin dolara çıkabileceğini düşünüyor. Bennett, 50 bin ila 53 bin dolar arasında bir fiyatın, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, bunun en mantıklı ve olsa senaryo olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in önce 45.600 dolarlık engeli kırarak rallisini başlatması gerektiğini söylüyor. Konsolidasyon sürecinin biraz daha süreceğini ifade eden uzman,  önümüzdeki birkaç hafta içinde 45.600 ve potansiyel olarak 50 bin ila 53 bin dolar bir ralli bekliyor.

Fed para politikası, uzun vadede Bitcoin için ne ifade ediyor?

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, piyasa katılımcıları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faiz oranındaki artışın yatırımcıları paniğe sokacağına ve dolayısıyla sermayeyi tahvil ve altın gibi daha güvenilir varlıklara aktaracağına inanıyor. Bu süreçte Bitcoin dha volatil ve riskli yapısı nedeniyle zarar görebilir  ve 30 bin dolara düşme riskiyle karşı karşıyadır. Perşembe günü, finansal hizmetler firması Galaxy Digital’in CEO‘su Mike Novogratz, CNBC’ye yaptığı açıklamada, satışların Bitcoin’i mevcut fiyatlardan  yüzde 8 daha aşağıya çekebileceğini ve Ağustos ayının başından beri görülmeyen bir seviye olan 38 bin dolara kadar düşebileceğini söyledi.
ABD'li Yatırım Şirketinden Çarpıcı Shiba Inu ve DOGE Açıklaması
 
Kripto milyarderi ve sadık Bitcoin boğa CNBC’ye verdiği demeçte, “Orta vadede kötümser değilim, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde çok fazla oynaklık yaşayacağız” açıklamasını yaptı. Bloomberg’in araştırma kolunda kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin’in yoğun volatilitesine rağmen, kripto para biriminin 2022’de 100 bin doların üzerine çıkabileceğini tahmin ediyor. Kıdemli Bloomberg analisti, piyasalar yüksek enflasyonla karşı karşıya kaldığında yatırımcıların Bitcoin ve altın yatırımına yöneleceğine inanıyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku