Analist Peter Brandt’tan Kritik İddia: Bitcoin (BTC) Henüz Dibi Görmedi!

605
Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’in mevcut fiyat hareketine ilişkin bir değerlendirme yaptı.

 

Düşüş, devam edebilir! ABD, borsalarındaki düzeltme, Bitcoin’i de etkiliyor!

Peter Brandt, lider kripto para biriminin, düşük işlem hacmi nedeniyle düzeltme aşamasında henüz dibi görmediğine inanıyor. Analiste göre, boğaların piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirmesinden önce, Bitcoin daha fazla ivme kaybedebilir. Zincir üstü analist Willy Woo ise, güçlü bir HODL eğilimine işaret ederek, herhangi bir satış belirtisi olmadığını söylüyor. Analist, piyasanın şu anda konsolidasyon aşamasında olduğunu iddia ediyor. Takipçilerinden birine yanıt olarak Brandt, büyük satışların mutlaka bir boğa piyasası döngüsünün ortasında gerçekleşmesi gerekmediğini kabul etti.

Bu ayın başlarında deneyimli grafik uzmanı, trader’ları düşüş eğilimi gösteren çift tepe oluşumuna dikkat etmelerini söyledi ancak aynı zamanda formasyonun henüz teyit edilmediğini de belirtti. Bitcoin yılın son ayına büyük bir satışla başladı. Lider kripto para birimi 42 bin dolara kadar düştü ve ardından boğaların 50 bin dolar seviyesini geri kazanamamasıyla birlikte tekrar ivme kazandı. Bitcoin, an itibariyle 46.531 dolardan işlem görüyor. Kriptoarena.com tarafından bildirildiği üzere, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD borsasındaki zayıflık nedeniyle düşüş eğiliminin 2022’ye kadar devam etmesini beklediğini söyledi. Ancak, uzun vadede BTC, konusunda yükselişini sürdürüyor.

45 bin dolar seviyesi, Bitcoin için kritik önem taşıyor

Twitter’da”Ultravirtu” olarak bilinen zincir üstü analisti Johannes, son yıllarda Asyalı, Avrupalı ​​ve Amerikalı trader’ların Bitcoin (BTC) piyasasındaki faaliyetlerini karşılaştıran bir araştırma yaptı. Glassnode sisteminden elde edilen verilere göre, Bitcoin fiyat hareketindeki düşüş zamanlamasına incelendiğinde, mevcut çöküşün arkasındaki etken olarak Asya’dan eşi görülmemiş miktarda satış olduğunu ortaya koyuyor. Analiste göre, Glassnode’un zincir üstü verilerine dayanarak, Asya’dan gelen büyük “satış baskısı”, mevcut Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünün arkasındaki ana nedenlerden biri.

 ABD’li ve Avrupadaki trader’lar arasında ise tam tersine bir eğilim mevcut. Daha önce, Kriptoarena.com tarafından bildirildiği üzere, Mart 2021’de meydana gelen satış da Asya piyasası seansları esnasında meydana geldi. Bloomberg analistleri, bu teoriyi Mart ayının başlarında gün içi en düşük ve en yüksek seviye analizlerine dayanarak yayınladılar. Başka bir Glassnode analisti TXMCtrades ise, lider kripto para biriminin uzun ve kısa vadeli yatırımcılarının davranışlarını inceliyor. Analiste göre, piyasaya yeni giren yatırımcıları, şu an endişeli. Uzmana göre, Bitcoin 45 bin dolar seviyesini  tutmalı. Aksi takdirde Bitcoin’in (BTC) toparlanması birkaç ay sürebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku