Teknik Analist: Ethereum Rakibi Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşacak

6.968

Geniş kitleler tarafından yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum rakibi olarak bilinen altcoin projesi Avalanche (AVAX)’ın son üç aydaki devasa fiyat artışının akabinde hala yükselecek gücü olup olmadığını analiz ediyor. İşte kripto analistinin tahminleri…

Analist Benjamin Cowen, popüler altcoin Avalanche (AVAX)’ın genişlediğini belirtiyor

Deneyimli kripto para analisti Benjamin Cowen, 627 bin YouTube abonesine Avalanche (AVAX) hakkında önemli açıklamalarda bulunuyor.  Usta analist Cowen, AVAX’ın “biraz genişlediğini” ifade ediyor. Ancak, popüler altcoin projesi Avalanche’ın 60 dolara ulaştığı zamankiyle aynı genişleme seviyesinde olduğunu ve ardından fiyatının iki katından fazla arttığını da ekliyor.

Ünlü analist, akıllı sözleşmeler açısından Ethereum rakibi Avalanche’ın kısa sürede yükselmeye devam ederek daha da genişlediğini görmenin “endişe verici” olacağı konusunda takipçilerini uyarıyor. Bununla birlikte, AVAX’ın ABD doları karşındaki değerinin büyük ölçüde Bitcoin (BTC) karşısındaki değerine bağlı olduğunu belirtiyor. Ünlü analist altcoin projesine ilişkin olarak ise şu yorumları yapıyor:

Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kaldığı sürece, AXAX kısa vadede onu sürdürmek için çok ileri gidene kadar toparlanmaya devam edebilir. Daha sonra bir geri çekilme yaşayacağız. Ancak Bitcoin sağlıklı kaldığı sürece, elbette AVAX bir hamle yapmaya devam edebilir.

Analiste göre Avalanche’ın 200 doların üzerine çıkması için Bitcoin’in değerinin sabit kalması gerekiyor

Piyasa sıralaması bakımından en büyük on birinci kripto para birimi olan Avalanche (AVAX), hafta sonu boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 145 dolar seviyesine ulaşmayı başarıyor. Altcoin projesi, ağustos ayının başında 13 dolar civarında işlem görüyordu. Akıllı sözleşme platformunun yerel token’ı olan AVAX, yazım sırasında son bir haftada yüzde 27,17 ve son 24 saat içinde yüzde 6,57 oranında artış göstererek 125,44 dolardan işlem görüyor.

Kriptoarena.com olarak sıklıkla görüşlerine başvurduğumuz analist Benjamin Cowen, son olarak AVAX’ın BTC’ye karşı yükseliş kanalının zirvesine ulaşmak için Bitcoin’e karşı yüzde 50 daha yükselebileceğini belirtiyor. Analiste göre, Bitcoin’in değeri sabit kalırsa böyle bir hareket Ethereum rakibi olarak görülen bu altcoin projesinin 200 doların biraz üzerine çıkmasını sağlayabilir. Bunların yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin ise yazım sırasında son bir haftada yüzde 0,85 son 24 saat içinde yüzde 3,41 artışla 58,912 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku