CNBC Analisti Uyardı: Eğer Bu Gerçekleşirse Tüm Kripto Para Piyasası Çöker!

298

Kripto para piyasasında çok daha önemli kayıplara yol açan küresel borsalarda dün yaşanan kayıpların ardından, bugün ya toparlanmanın ilk adımı olacaktır ya da kasırganın içinde devam etmekteyiz. Çin’de yarınki piyasa açılışı ne olacağına ilişkin öngörü oluşturmamızı sağlayabilir. Kripto çevrelerinde, CNBC analistleri size bir şeyi yapmanızı söylediğinde, bunun tersini yaparsanız, tarihin size çok büyük olasılıkla paranın üzerinde olacağını söyleyeceği şakası yapılıyor.

Jim Cramer, kripto piyasasındaki yatırımcıları biraz kar almaya çağırdı

Dün yayınlanan bir CNBC videosunda Cramer, Çinli emlak geliştiricisi Evergrande’nin etrafındaki risk ve belirsizlikten bahsetti. Kripto birimlerinin daha fazla olumsuzluğa karşı savunmasız olduğunu düşünüyor. Cramer konu hakkındaki görüşlerini şöyle paylaştı:

Kripto para severlerin sat dediğimi asla duymak istemediklerini biliyorum, ancak benim yaptığım gibi büyük bir kazancınız varsa, size yalvarırım. Bir kayıp olmasına izin vermeyin. Biraz sat, geri kalanı uzun vadeli tut, sonra bekleyip Çin’in Evergrande kurtarma planına karşı tutumunu değiştirip değiştirmediğini görelim.

CNBC’nin Mad Money sunucusu, özel endişesinin Tether stablecoin ile ilgili olduğunu, çünkü kripto para Tether desteğinin bir kısmının Evergrande ile bağlantısı nedeniyle olduğunu şu sözleriyle iddia etti:

Tether ile ilgili sorun, çeşitli holdingler tarafından desteklenmesi ve kabaca yarısının ticari kağıtlar – kısa vadeli krediler – kaynaklı olması ve bunların çoğunun Çin ticari kağıtları olduğuna inanılması, ancak bilmiyoruz.

Kripto para Tether, Evergrande krizinden etkilenmediklerini söyledi

Evergrande, dünya pazarlarında büyük önem taşıyor. Çin’deki en büyük ikinci emlak geliştiricisi olmanın yanı sıra şirket, sağlık hizmetlerinden elektrikli araçlara kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. 300 milyarlık devasa borcunu temerrüde düşürmenin çok büyük sonuçları olabilir. Cramer bu konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

Kripto para Tether, Evergrande krizine maruz kalmadıklarını söyledi, ancak tonlarca Çinli işletme bu fiyasko tarafından ezilmeye devam ediyor ve Evergrande’ye maruz kalıyorlar ve bu, dominolar buraya düşerse gerçek bir belaya neden olabilir.

Görsel: China Evergrande New Energy Vehicle Group
Görsel: China Evergrande New Energy Vehicle Group

CNBC’deki yıllar boyunca son derece kötü siciline rağmen, bu sefer Cramer’den son derece iyi bir tavsiye gibi görünüyor. Masadan biraz cips almak mantıklı olabilir. Jim Cramer, kripto para Tether için korkularından şöyle bahsetti:

Tether çökerse, o zaman tüm kripto para ekosistemini alt üst edecek, bu yüzden herhangi bir biçimde kriptoya sahipseniz ve büyük kazançlarınız varsa, masadan bir şeyler çıkarmanızı öneririm.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptodaily.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku