Ünlü İsimden Şok iddia: Altcoin Piyasası Bir Gecede Çökebilir!

165

Dijital varlıklara şüpheyle bakan SchiffGold başkanı Peter Schiff’e göre, altcoin piyasası bir gün içinde “patlayabilir”. Schiff, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet’te kripto para piyasasına yönelik fikirlerini paylaştı.

Peter Schiff: Altcoin projeleri bir bütün olarak endüstrinin çöküşüne sebep olabilir!

Son tweetinde, SchiffGold başkanı ve ünlü Bitcoin ve diğer altcoin’lere şüpheyle yaklaşan Peter Schiff, kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumu, Bitcoin ve genel olarak altcoin piyasası hakkındaki duygularını dile getirdi. Schiff, mevcut arzın piyasadaki mevcut talebin önemli ölçüde üzerinde olduğunu söyledi. Bu tür koşullar, alternatif kripto paraların ve bir bütün olarak endüstrinin hızlı fiyat düşüşüne yol açabilir.

Schiff, Mayıs ayında piyasaya sunulan ünlü bir günlük yüzde 15-20 düzeltmesine atıfta bulunarak, arz talebi aştığında fiyatların neredeyse bir gecede patlayabileceğini belirtti. Piyasadaki son düzeltme sırasında hem Bitcoin hem de altcoin projeleri yüzde 5-10 gibi büyük bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Çeşitli piyasa analistleri ve uzmanları, kripto para piyasasının düzeltilmesinin, Çinli geliştirici Evergrande’nin karşı karşıya kalabileceği potansiyel kusurlarla ilişkili küresel risklerin artışına bağlı olabileceğini belirtti.

Peter Schiff’e göre Bitcoin alanlar aptaldır!

Yazım sırasında, Bitcoin bir günde yüzde 8.5 düzeltme yaptıktan sonra 43 bin dolar civarında işlem görüyor. Güçlü düşüşün ardından, Bitcoin 40 bin dolardan geri döndü ve şu anda her iki yönde de hareket etmiyor. Bitcoin, genellikle düşüş trendi hareketinin altında görünen “yükseliş çekici” olarak bilinen bir mum grafiği oluşturuyor. Aynı başlıkta Schiff, diğer altcoin projelerinin yanı sıra Bitcoin’in finansal sistemlerden maliyetleri ve gecikmeyi kaldırma potansiyelinden bahseden yorumculardan birine şu yanıtı veriyor:

Bitcoin’in çıkaracağı tek şey, onu satın alacak kadar aptal insanların cebinden çıkan paradır.

Daha önce Schiff, Bitcoin’in bir hedge varlık olarak altının yerini aldığı gerçeğini desteklemişti. Euro Pacific Capital CEO’suna göre, Bitcoin  ve diğer bazı altcoin projeleri yeni bir popüler hedge varlığı haline gelirse, altının daha az satış baskısı olacak ve bu da potansiyel bir ralliye yol açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku