Analist Açıkladı: Bu Altcoin’den Almalısınız! İşte Nedeni

57

Ethereum Classic (ETC) son birkaç hafta içinde büyük bir artış gördü. Bu etkileyici ralli, Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Ethereum’un İş Kanıtı’ndan (PoW) Proof of Stake’e (PoS) planlı geçişinden kaynaklanmaktadır. Madencilerin hashrate’i ETC gibi diğer PoW coin’lerine gidiyor. Sonuç olarak, altcoin için talep de artmaktadır.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin projesine ilgi gösteriyor

PoS çevre dostu olsa da, madenciler kazanç sağladıkları alandan ayrılmayacak ve muhtemelen hash oranlarını bir PoW zincirine doğru koyacaklar. Bu durum, Ethereum beacon zincirinde ve çoklu ETH çatallarında bir bölünmeye neden olacaklar. Ek olarak, ETH ana zincirinin değeri iki rakip çatala bölünecektir. Bu nedenle, yatırım perspektifinden bakıldığında, hem PoW hem de PoS blockchain’lerine yatırım yapmak daha iyidir. Bir perakende yatırımcı olarak, kurumların yatırım yapacağı bir sonraki Ethereum PoW zincirini belirlemeye çalışmak, orta derecede riskle en fazla ödülü sağlayacaktır. Ethereum’a yakın olan göreceli olarak tek uygulanabilir alternatif, Ethereum Classic blockchain’idir.

Bu teoriye güvenilirlik katmak için, sadece bir ETC ürününe sahip değil, aynı zamanda onaylanmış ve düzenleyici gözetim ve sorunlardan arındırılmış kurumsal düzeyde bir kripto para yatırım şirketi olan Grayscale var. Bu nedenle, lider altcoin Ethereum’da kazanılmış bir menfaate sahip olduktan sonra, büyük paranın odaklanacağı bir sonraki blockchain’in, ETH’nin yeteneklerine sahip bir iş kanıtı blockchain’i olduğu varsayılabilir. Durumu özetlemek gerekirse, ETH blockchain’inin yaratıcısı Vitalik Buterin, Paris’teki son ETH konferansı sırasında ETC’nin “iyi” bir PoW zinciri olduğunu söyleyerek ETC blockchain’ini destekliyor.

ETC fiyatı daha fazla düşecek mi?

Ethereum Classic fiyatı, Mart ve Haziran 2022 arasında yaklaşık yüzde 76 düştüğü için 12.51 dolardan 52.72 dolara kadar uzanan bir aralık belirledi. Bu düşüşü hızlı bir geri dönüş ve ETC’yi yüzde 79’luk geri çekilme seviyesini 44,28 dolara çıkarmak için yukarı iten bir ralli izledi. 45.42 dolarlık bir salıncak belirledikten sonra, Ethereum Classic fiyatı yaklaşık yüzde 30 oranında geri çekildi ve aralığın orta noktasını 32.62 dolarda etiketledi. Yukarıda açıklanan teze dayanarak, ETC şu ana kadar yüzde 11 oranında zıpladığı için bu satın almak için iyi bir düşüş göstermiş oldu.

İleriye dönük olarak, Ethereum Classic fiyatını 32.62 dolardaki orta noktanın altına itebilecek ve 25.11 dolarlık destek seviyesinin yeniden test edilmesine izin verebilecek daha fazla düşüş olabilir. Bunlar yükseliş geri çekilmeleridir ve Ethereum Merge’nin gerçekleşmesi planlanan 19 Eylül’e kadar büyük getiriler elde etmeleri muhtemeldir. Böyle bir durumda, yatırımcılar Ethereum Classic fiyatını 52.72 dolarlık yüksek aralığı tekrar test etmeye ve oldukça yükselişli bir durumda 77.33 dolara itmek için bu patlayıcı ancak üstel hareketin devam etmesini bekleyebilirler. Yükseliş görünümü yalnızca anlatı tarafından yönlendirilse de, Bitcoin fiyatı büyük ölçüde çökerse kolayca geri alınabilir. Böyle bir durumda, haftalık mum çubuğunun 25,11 doların altında kapanması boğa tezini geçersiz kılacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku