Analist: Bu Altcoin 2022’nin Ethereum’u Olacak!

6.974
Ethereum (ETH), birçok açıdan altcoin sektöründe liderliğini korusa da, rakipleri de iddialı projelere imza atıyor. The Motley Fool analistlerinden John Ballard’a göre, Near Protocol (NEAR), 2022’ye damgasını vuracak projelerden bir tanesi olacak.

 

Near Protocol (NEAR), 2021’de Ethereum’dan daha iyi bir performans sergiledi

 Ethereum, 2021’de yüzde 408 artış kaydetti. Yatırımcılar, daha hızlı işlem hızlı ve Blockchain üzerinde çalışan programlar olan merkeziyetsiz uygulamalardan (dApp’ler) oluşan geniş ekosistemi nedeniyle Ethereum’u Bitcoin’e tercih ettiler. Ancak, ortaya çıkan bazı yeni projeler, ETH’den daha iyi dinamikler ortaya koyuyor. Son zamanların gözde altcoin projesi NEAR Protocol (NEAR) geçen yıl yüzde 984 arttı. Bu birinci katman Blockchain’i, işlem hızı ve kullanım yönleriyle Ethereum ile benzer faydalar sunuyor, ancak çok daha büyük bir potansiyele sahip.

 Tüm kripto piyasası şu anda 1,5 trilyon doların biraz üzerinde. Analiste göre, orijinal yatırımınızı çoğaltabilecek nispeten güvenli ancak güçlü bir altcoin arıyorsanız, büyüyen bir geliştirici topluluğu tarafından desteklenen fiyat ivmesini gören daha küçük Blockchain’lere bakmak daha mantıklı. NEAR’ın şu anda 6,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Değeri 42 kat artabilir ve dolayısıyla Ethereum’un şu anki 268 milyar dolarlık piyasa değeriyle eşleşebilir. Öte yandan, eğer Ethereum 42 kat artarsa, yakın zamanda gerçekleşmesi muhtemel olmayan 11 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşabilir. NEAR, geçtiğimiz yıl içinde yatırımcıların ilgisini çekmeye başlayan bazı önemli gelişmelere imza attı.

Güncellemeler ve projeler, altcoin fiyatına ivme kazandıracak

Ethereum ekosisteminde bir işlemin tamamlanması altı dakika sürebilir, ancak NEAR şu anda saniyede 1.000 işleme kadar potansiyeli var ve saniyede 100 bine ulaşma potansiyeline sahiptir. NEAR, temelde Ethereum’dan daha hızlı olmasını sağlayan, ”sharding” adı verilen bir teknoloji kullanıyor. Ethereum ile her işlemin ağdaki her düğüm üzerinden işlenmesi gerekir, bu da onu yavaşlatır. Ancak sharding ile iş farklı düğümler arasında bölünür, böylece işlemler çok daha hızlı yapılabilir. NEAR Vakfı, Simple Nightshade parçalama mekanizmasının piyasaya sürülmesinin sistemi “süper hızlı, inanılmaz derecede güvenli ve milyonlarca kullanıcıyı Web3 dünyasına dahil edebilecek” hale getireceğini söylüyor.
Üç Ethereum Rakibi Emsalsiz Altcoin Bir Hızla Büyüyor,
 
Aynı duyuruda NEAR, 2021 Kasım ayının ortalarında ağın yalnızca yüzde 13’ünün kullanıldığını açıkladı, ancak NEAR ekibi ortalama günlük işlem sayısının 300 binin üzerine çıktığını söyledi. Altcoin fiyatları, geliştirici projelerindeki büyümeyi takip etme eğilimindedir, bu nedenle bu, NEAR’ın fiyatının artabileceğinin güçlü bir göstergesidir. NEAR, en hızlı büyüyen geliştirici topluluklarından birine sahiptir ve bu, pazarda yükselen bir değerle doğrulanmaktadır. Analist, 2022’de Ethereum’dan daha yüksek getiri getireceğine inanyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com.au
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku