Analist Bloomberg’e Konuştu: Bitcoin Bu Seviyeye Düşebilir!

718
Makro ekonomik koşullar nedeniyle yatırımcılar riskten kaçarken, kripto paralara yönelik ilgi de azalıyor. Bitcoin (BTC), son bir ayın en düşük seviyesine düştü ve an itibariyle 38.912 dolardan işlem görüyor.

 

Teknik analistten kritik yorum: Bitcoin, 30 bin dolara düşebilir

Lider kripto para birimi Pazartesi günü yüzde 4 değer kaybederek 38.580 dolara kadar düştü. Ethereum (ETH) ise,  yüzde 4,7 düşerek 2,902 dolara kadar geriledi. CoinGecko verilerine göre, küresel kripto para piyasasının değeri son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 düşüşle 1,9 trilyon dolara geriledi. ”22V Research” teknik analisti John Roque yaptığı bir açıklamada, teknik çizelgelerin, Bitcoin’in satış baskısı nedeniyle 35 bin dolar seviyesindeki kısa vadeli desteği muhtemelen tutmayacağını öne sürüyor. Analiste göre, BTC 30 bin dolara düşecek.
Bitcoin, son aylarda risk varlıklarıyla birlikte mücadele ediyor. Federal Rezerv, inatla yüksek enflasyonun ortasında faiz oranlarını yükseltmeye başladığından beri, BTC bu yıl büyük ölçüde 35 bin ila 45 bin dolar aralığında işlem görüyor. Veri sağlayıcı Glassnode‘dan yapılan analiz, Bitcoin’e olan ilginin, kullanıcı tabanında çok az büyüme ve minimum yeni talep akışı ile durgun kaldığını gösteriyor. 100 bin dolar ve hatta daha yüksek tahminlerde bulunan birçok Bitcoin boğası, pes etmiyor. Analist Jonh Roque’ye göre, 500 bin dolar ve 1 milyon dolar arasındaki fiyat hedefleri, iyimserliği yansıtıyor. Ancak, teknik veriler ise tam aksine söylüyor ve iyi bir senaryo öngörmüyor.

 

Glassnode analistleri, uyardı: risk yüksek!

Glassnode’un en son haber bülteninde Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin (BTC)’in riskli varlıklarla korelasyonunun yüksek kaldığını ve ABD borsasındaki bir düzeltmenin BTC’yi de aşağı çekeceğini öne sürüyor. Uzmanlar, “Analizimiz, piyasa risklerine karşı bu duyarlılığın ve daha güçlü düşüş olasılığının [BTC]’ye olan güven eksikliğinden değil, riskli bir makroekonomik ortamdan kaynaklandığını önermeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı. Glassnode kurucu ortaklarına göre, Federal Rezerv, kalıcı enflasyonla mücadele amacıyla bilançosunu ayda 95 milyar dolara indirdiğini açıkladıktan sonra makroekonomik manzara tehlikeli görünüyor. Rapor, ayrıca, Rusya savaşının Avrupa Birliği topraklarını yayılıp daha büyük bir kaosa neden olma riskinden de bahsediyor.
Riskli ortama yanıt olarak Glassnode yöneticileri, geçen hafta kripto para piyasalarından 100 milyon doların üzerinde para çıktığını ve çıkışların ağırlığını BTC’nin aldığını söylüyor. Analistler, “Kripto para piyasasına yakından bakıldığında, geçen hafta 134 milyon dolarlık fon çıkışı görüldü ve 2022’deki ikinci en yüksek haftalık çıkış oldu. Solana 3,7 milyon dolarlık giriş aldı ve altcoin‘ler (çoklu varlık) 5 milyon dolarlık giriş kaydetti. Bitcoin (btc)’den 131 milyon dolarlık devasa bir para aktı.” açıklamasını yaptı. Allemann, kötü makroekonomik tabloya rağmen, BTC’nin zincir üzerinde güç belirtileri göstermeye devam ettiğini söylüyor. Allemann’a göre, BTC yatırımcıları Bitcoin’i kripto borsalarından tarihi bir oranda çekiyor ve bu da bir dip seviyenin görülebileceğini gösteriyor. Borsalarda daha az arz, satış baskısının azalmasına yol açar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bnnbloomberg.ca
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku